W sobotę mecz II ligi Jeziorak — Autoinwest Wybrzeże. Uczniowie iławskiej "Dwójki" wchodzą za darmo

2021-10-14 14:36:04 (ost. akt: 2021-10-14 14:50:12)
Karol Cichocki w ataku podczas meczu z BSMS Bartoszyce. Super snajper Jezioraka ma na koncie już 33 trafienia w trzech meczach!

Karol Cichocki w ataku podczas meczu z BSMS Bartoszyce. Super snajper Jezioraka ma na koncie już 33 trafienia w trzech meczach!

Autor zdjęcia: BSMS Bartoszyce

Na świetny pomysł wpadły osoby odpowiadające za marketing w sekcji piłki ręcznej Jezioraka Iława. Na domowe spotkania II-ligowego zespołu za zupełną darmochę, po okazaniu legitymacji szkolnej, będą mogli wchodzić uczniowie iławskich podstawówek.
W najbliższą sobotę (16 października) w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Niepodległości 11b w Iławie zostanie rozegrany mecz na szczycie II ligi piłki ręcznej. Jeziorak, który obecnie jest na drugim miejscu w tabeli, podejmie Autoinwest Wybrzeże Gdańsk — drużyna z Trójmiasta jest teraz na trzeciej lokacie. Pierwsza syrena w tym meczu o 17.00.

Zespół z Iławy przez moment był nawet liderem, obecnie prowadzi jednak Handball Czersk, który po wczorajszym (środa 13.10) zwycięstwie z BSMS Bartoszyce wskoczył z 12 punktami na koncie na pierwsze miejsce w klasyfikacji.

Sobotni pojedynek zapowiada się więc bardzo interesująco. Na przykład taki Karol Cichocki, który już jest liderem klasyfikacji rzucających w II lidze, będzie miał szansę na poprawę swego dorobku (aktualnie ma 33 bramki rzucone w trzech meczach, średnia 11 trafień na mecz musi robić wrażenie), ale ważniejsze od indywidualnych popisów są punkty dla drużyny.

Osobom prowadzącym sekcję piłki ręcznej Jezioraka zależy na jej rozwoju, także poprzez promocję wśród najmłodszych mieszkańców. Stąd też pomysł, aby na każdy domowy mecz drużyny z Iławy uczniowie jednej z iławskich szkół podstawowych mogli wejść za darmo, trzeba tylko na wejściu pokazać aktualną, ważną legitymację szkolną. Do pierwszej takiej akcji dojdzie już w tę sobotę; na mecz Jeziorak Iława — Autoinwest Wybrzeże Gdańsk za darmo będą mogli wejść uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Iławie.

Na kolejny mecz Jezioraka na swoim terenie (sobota 30 października, z AZS-em Fahrenheit Gdańsk) za darmo wejdą prawdopodobnie uczniowie SP1 im. Mikołaja Kopernika.

W trakcie przerwy w meczu Jeziorak — Wybrzeże wśród kibiców, którzy kupią bilet, rozlosowana zostanie koszulka podpisana przez trenera reprezentacji narodowej seniorów w piłce ręcznej, Patryka Rombla (na zdjęciu poniżej).

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Patryk Rombel, selekcjoner reprezentacji narodowej piłkarzy ręcznych, podpisuje koszulkę, którą w sobotę będzie można wylosować na meczu Jezioraka Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5