"Szukając inspiracji". Wolontariusze ze Zrywu-Volley pomagają w organizacji meczów Plus Ligi w Iławie

2021-10-14 10:01:47 (ost. akt: 2021-10-14 10:13:50)
Ekipa Zrywu przed meczem Plus Ligi w Iławie

Ekipa Zrywu przed meczem Plus Ligi w Iławie

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Praca siatkarek, siatkarzy i trenerów Zrywu jako wolontariusze, pomagający sportowcom podczas turniejów siatkówki plażowej w Starych Jabłonkach w latach 2003-2014, w Olsztynie w 2015 i 2016 oraz w Warszawie w 2018 i 2019 roku to już historia.
— W tym roku przed naszymi sportowcami–wolontariuszami kolejne wyzwanie. Tym razem pomagamy siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn oraz ich przeciwnikom występującym przed iławską publicznością podczas zmagań Plus Ligi — tłumaczy Mieczysław Pietroczuk, założyciel i trener klubu siatkarskiego z Iławy.

Wolontariusze MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława w liczbie trzydziestu dwóch osób dbają o podawanie piłek podczas meczu oraz wycieranie mokrych plam, zapobiegając tym samym kontuzjom zawodników. Starsza grupa dba o prawidłową obsługę biura zawodów, strefy kibica oraz organizację konkursów dla publiczności.

— Cała grupa została wyposażona w koszulki i dresy w barwach gospodarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Nasi wolontariusze nie tylko pomagają, ale też bardzo czujnie podglądają poczynania najlepszych siatkarzy występujących w Plus Lidze, szukając inspiracji do podnoszenia swoich umiejętności siatkarskich — dodaje Pietroczuk.

— Miejmy nadzieję, że podobnie jak z takiej przygody w Starych Jabłonkach skorzystał wychowanek Zrywu Maciek Rudol, który pracując jako wolontariusz później reprezentował Polskę jako zawodnik, zdobywając medale mistrzostw Europy, świata oraz cyklu turniejów World Tour w siatkówce plażowej — mówi Pietroczuk, który wraz ze swą żoną Małgorzatą czuwa nad grupą wolontariatu Zrywu.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5