Bili po głowie pałką teleskopową, rękoma i nogami, zniszczyli auto. Jest akt oskarżenia

2021-10-13 11:06:26 (ost. akt: 2021-10-13 11:20:38)
Funkcjonariusze z komisariatu policji w Suszu wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko pięciu mężczyznom. — 26-latek wspólnie ze swoimi znajomymi pobił pałką teleskopową mieszkańca powiatu iławskiego oraz uszkodził jego samochód marki honda — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Policjanci z komisariatu w Suszu wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko pięciu mężczyznom. Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawcy pobili pałką teleskopową mieszkańca powiatu iławskiego oraz przy jej pomocy poważnie uszkodzili samochód pokrzywdzonego.

Zdarzenie relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.
— Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadków oraz wykonali oględziny. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że jeden ze sprawców umówił się na przejażdżkę z pokrzywdzonym. Kiedy jechali hondą jedną z dróg w gminie Suszu, podjechał do nich samochód. Mężczyźni zatrzymali się i zaczęli rozmawiać. Gdy zabrakło argumentów słownych, to mężczyźni zadając uderzenia pałką teleskopową, rękoma oraz nogami po głowie pokrzywdzonego spowodowali u niego złamanie nosa, a także ogólne obrażenia twarzy. Na tym jednak nie skończyli. Sprawcy pałką teleskopową uszkodzili również samochód pokrzywdzonego, potłukli szybę czołową oraz szyby w drzwiach, wgnietli karoserię drzwi i bagażnika.

— Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami pobicia i uszkodzenia mienia są 26–latek i jego czterej znajomi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyznom i postępowanie zakończyć aktem oskarżenia. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem — dodaje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5