PO WEEKENDZIE || Wysyp pijanych kierujących

2021-09-27 17:48:43 (ost. akt: 2021-09-27 18:16:16)

Autor zdjęcia: policja

W ciągu kilku ostatnich dni w ręce iławskich policjantów wpadli kolejni nieodpowiedzialni kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali siedmiu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu, a dwóch kolejnych straciło prawo jazdy za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Policja apeluje o rozsądek i rozwagę na drodze.
W ostatnim weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie udaremnili jazdę aż siedmiu kierującym na tzw. "podwójnym gazie". Czterech z nich to nietrzeźwi rowerzyści, jeden kierował samochodem, a pozostałych dwóch kierowców, pomimo wcześniej spożytego alkoholu, zdecydowało się prowadzić motocykl.

Pierwszego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci w piątek (24 września) kilka minut po godz. 18:00 w Stradomnie. 46-latek jechał rowerem, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Godzinę później w Nowej Wsi policjanci iławskiej drogówki ujawnili 36-latka kierującego rowerem. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast w sobotę (25 września) funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego 53-latka. Mężczyzna, mając 2,8 promila alkoholu w organizmie, jeździł rowerem ulicami Susza.

Tymczasem w nocy z 25/26 września 32–latek kierujący samochodem vw nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na przydrożne drzewo. W trakcie czynności okazało się, że nie tylko prędkość była przyczyną zdarzenia drogowego, ale również wcześniej spożyty alkohol. Jak ustalili policjanci, 32–latek kierował samochodem, mając 1,4 promila alkoholu w organizmie oraz aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci w Wikielcu. Mężczyzna jechał motocyklem od lewej do prawej krawędzi jezdni, co zwróciło uwagę funkcjonariuszy. W trakcie czynności okazało się, że 20–latek kierował jednośladem, mając 3,6 promila alkoholu w organizmie i nie mając do tego uprawnień.

Natomiast w niedzielę (26 września) w Sampławie podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 38–latka. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał jeepem z prędkością 112 km/h. Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym został ukarany mandatem, jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych, a funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Tymczasem w Biskupiczkach podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 57–latka. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał jeepem z prędkością 101 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym został ukarany mandatem, jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych, a funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w Kisielicach. 61–latek kierował rowerem, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a 46–latek jeździł motorowerem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna ma już cofnięta uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi i ciągnikami.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5