Wygrana na start i 12 bramek Cichockiego. Udana inauguracja sezonu szczypiornistów z Iławy

2021-09-26 10:28:15 (ost. akt: 2021-09-26 11:25:31)
Karol Cichocki, nowy nabytek Jezioraka, rzucił dla drużyny z Iławy 12 bramek w meczu ze Szczypiorniakiem II Olsztyn

Karol Cichocki, nowy nabytek Jezioraka, rzucił dla drużyny z Iławy 12 bramek w meczu ze Szczypiorniakiem II Olsztyn

Autor zdjęcia: arch. Jezioraka Iława

Od zwycięstwa nowy sezon w II lidze rozpoczęli piłkarze ręczni Jezioraka. Iławianie pokonali wczoraj (sobota 25 września) drugą drużynę Szczypiorniaka Olsztyn, a w wygranej duży udział mieli zawodnicy, którzy niedawno dołączyli do kadry zespołu trenera Marka Woronowicza.
Szczypiorniak II Olsztyn – Jeziorak Iława 24:32 (13:17)

JEZIORAK: Pająk, Dudek – Cichocki 12, Jaworski 6, Prietz 3, J. Dembowski 3, Jadanowski 3, Żurawski 2, P. Dembowski 2, Zembrzycki 1, Rasztęborski, Kamiński, Trautsolt, Szajkowski, Minder, Jaworowski,

Szczypiorniści Jezioraka rozpoczęli właśnie piąty (z rzędu) sezon w II lidze. Więcej o przygotowaniach iławskiej drużyny oraz o zmianach kadrowych pisaliśmy TUTAJ.

Sekcja piłki ręcznej Iławskiego Klubu Sportowego o swoich transferach informowała tuż przed sobotnim meczem w Olsztynie. Skład może robić wrażenie, oby teraz przełożyło się to na punkty. Pierwsze już trafiły na konto Jezioraka po zwycięstwie odniesionym nad rezerwami Szczypiorniaka (pierwszy zespół olsztyńskiego klubu piłki ręcznej w poprzednim sezonie wywalczył awans do I ligi).

Jeziorak nie wszedł może najlepiej w mecz ze Szczypiorniakiem II, jednak w trakcie pierwszej połowy potrafił wypracować czterobramkowe prowadzenie. Po zmianie stron iławianie prawie co roztrwonili bezpieczną przewagę, jednak zmiany przeprowadzone przez trenera Marka Woronowicza i lepsza gra ekipy gości spowodowały, że Jeziorak ponownie odskoczył na kilka bramek i wygranej nie oddał już do końca spotkania.

Najwięcej trafień dla drużyny z Iławy zaliczył nowy nabytek, bardzo doświadczony Karol Cichocki, który w Olsztynie rzucił aż 12 bramek. – Karol Cichocki w przeszłości reprezentował barwy Superligowej Gwardii Opole, następnie pierwszoligowych Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, Pomezanii Malbork oraz Spójni Gdynia, z którą wywalczył awans do Superligi. Ostatnie sezony to gra dla MKS Brodnica, gdzie wywalczył w ostatnim sezonie tytuł króla strzelców ze 173 bramkami na koncie – czytamy w mediach klubowych Jezioraka.

Trener Woronowicz po spotkaniu z drużyną z Olsztyna powiedział: – Jak na debiut, przy tak małej ilości treningów oraz braku gier kontrolnych, to wynik zdecydowanie cieszy. Gra była pół na pół, widoczny jeszcze był brak zgrania. Do poprawy zdecydowanie mamy jeszcze grę w obronie. Jeśli miałbym wystawić ocenę zespołowi tak jak w szkole, oceniłbym nasz zespół na 4+ – mówi trener Jezioraka.

We wtorek 28 września iławianie mieli na swoim terenie rozegrać pierwsze spotkanie ligowe przed własną publicznością. Do tego meczu jednak nie dojdzie, bo AZS UMK Toruń, który miał być najbliższym rywalem Jezioraka, wycofał zespół z rozgrywek z powodu problemów kadrowych. To oznacza, że szczypiorniści z Iławy po raz pierwszy zagrają u siebie w niedzielę 3 października, kiedy to podejmą MKS Grudziądz. Początek pojedynku o 15.00. Wstęp na mecz, podczas którego będzie można wygrać koszulkę z autografem legendarnego bramkarza Sławomira Szmala, kosztuje 10 złotych.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5