IŁAWA || Podopieczny MOPSu okradł pracownika tej instytucji

2021-09-23 12:38:07 (ost. akt: 2021-09-23 12:52:20)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

Zarzuty kradzieży bluzy, portfela z dokumentami oraz pieniędzmi usłyszał 51-latek. Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kradzieży. Zgłaszający dodał, że ktoś zabrał kurtę pracownika ośrodka pomocy społecznej, po czym oddalił się. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy po obejrzeniu zapisu z kamer monitoringu rozpoznali znanego im z wcześniejszych interwencji 51–latka. Kiedy dzielnicowi na mieście szukali sprawcy kradzieży policjanci z grupy dochodzeniowo–śledczej na miejscu wykonywali czynności, funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Iławy i odzyskali skradzione przedmioty. Jak się okazało, mężczyzna odrabiając zasądzone prace społeczne w ośrodku pomocy społecznej skorzystał z chwilowej nieuwagi pracowników i zabrał z budynku bluzę z zawartością portfela, dokumentów i pieniędzy. Mężczyzna usłyszał zarzut.

Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sadem. Kodeks karny za samą kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5