SUSZ - IŁAWA || Przyznaję: zabiłem brata

2021-09-22 10:06:07 (ost. akt: 2021-09-22 10:23:10)

Autor zdjęcia: materiały policji

Sąd Rejonowy w Iławie na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy zabójstwa. 56-latek podejrzany jest o zabicie swojego brata. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
W minioną sobotę (18 września) w godzinach wieczornych oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tragicznym w skutkach zdarzeniu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że właśnie przyszedł do domu gdzie zastał siedzącego brata w fotelu z raną głowy. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce i potwierdzili uzyskane informacje. Przybyły lekarz stwierdził zgon mężczyzny.
materiały policji

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego i osadzili w policyjnej celi. Okazał się nim 56–letni mieszkaniec Susza. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli ślady, a także przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 56–latkowi, do którego ten się przyznał. Natomiast sąd na podstawie zgromadzonych materiałów zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.


materiały policji


eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5