Krajobraz po piłkarskim weekendzie, przed środowym meczem Jezioraka

2021-09-15 09:21:41 (ost. akt: 2021-09-15 10:14:19)
Cezary Nowiński, najlepszy aktualnie strzelec Jezioraka Iława (z lewej strony), tu akurat podczas walki o piłkę w meczu z Zatoką Braniewo

Cezary Nowiński, najlepszy aktualnie strzelec Jezioraka Iława (z lewej strony), tu akurat podczas walki o piłkę w meczu z Zatoką Braniewo

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W ostatni weekend (11-12 września) drużyny piłkarskie z powiatu iławskiego rozegrały kolejne mecze ligowe. Publikujemy wyniki i tabele od III ligi do B klasy, przypominając przy okazji, że dzisiaj (środa 15 września) ligowe zaległości nadrabia Jeziorak Iława.
Jeziorak jest obecnie na czwartym miejscu w tabeli, jednak trzeba pamiętać, że ma rozegrany o jeden mecz mniej. Wyjazdowe spotkanie z Polonią Iłowo, które początkowo miało zostać rozegrane w sobotę 4 września, zostało przełożone z uwagi na towarzyszki, jubileuszowy mecz z Lechią Gdańsk.

Do pojedynku Polonia — Jeziorak dojdzie zatem dzisiaj, tj. w środę (15.09), jednak nie w Iłowie, tylko na bocznym boisku stadionu w Mławie. Jak informuje portal jeziorakilawa.pl, na to spotkanie nie będą mogli wejść kibice drużyny gości.

— Niestety dzisiejszego meczu nie będą mogli obejrzeć kibice z Iławy, którzy ze względów bezpieczeństwa nie zostaną wpuszczeni na obiekt. Stadion w Iłowie przechodzi modernizację, a Polonia rozgrywa swoje spotkania w Mławie, na stadionie, który mieści się przy ulicy Kopernika 38. Początek meczu o godzinie 16:30 — czytamy w artykule zapowiadającym spotkanie forBET IV ligi.

Poniżej wyniki i tabele lig piłkarskich od III ligi do B klasy.

III LIGA
Pilica Białobrzegi — GKS Wikielec 3:0 (1:0)
1:0 — Paterek (17 k), 2:0 — Imiołek (75), 3:0 — Bykowski (88)

POZOSTAŁE WYNIKI 8 KOLEJKI:
Legia II Warszawa — Legionovia Legionowo 1:1
KS Kutno — Polonia Warszawa 0:0
Ursus Warszawa — Jagiellonia II Białystok 2:3
Lechia Tomaszów Maz. — Unia Skierniewice 1:1
Broń Radom — Pelikan Łowicz 0:0
Sokół Aleksandrów Łódzki — Błonianka Błonie 3:0
Znicz Biała Piska — Wissa Szczuczyn 0:0
Mamry Giżycko — ŁKS II Łódź 1:3 (1:2)
Pauzował Świt

PO 8 KOLEJKACH
1. Legionovia 16 17:11
2. Pilica* 14 17:10
3. Polonia* 13 13:5
4. Unia 13 15:11
5. Lechia 13 14:11
6. Wikielec 12 9:10
7. Legia II* 11 12:8
8. Pelikan 11 11:9
9. Świt* 11 11:10
10. Kutno 11 9:10
11. Broń* 10 9:10
12. ŁKS II 10 14:16
13. Ursus 9 14:16
14. Jagiellonia II* 9 11:15
15. Znicz 8 10:11
-------------------------------
16. Sokół 7 12:14
17. Błonianka* 7 10:15
18. Wissa 7 7:12
19. Mamry* 4 6:17
* mecz mniej

IV LIGA
Jeziorak Iława — Zatoka Braniewo 2:1 (0:1)
0:1 – Lewenko (45 karny), 1:1 – Nowiński (66 k), 2:1 – Kwiatkowski (83)

Motor Lubawa — Pisa Barczewo 3:0 (1:0)
1:0 - Modrzewski (5), 2:0 - Sobolewski (72), 3:0 - Olejniczak (84)

POZOSTAŁE WYNIKI 6 KOLEJKI:
Kaczkan Huragan Morąg - Błękitni Orneta 6:0 (1:0)
Błękitni Pasym - Concordia Elbląg 0:4 (0:1)
Granica Kętrzyn - MKS Korsze 4:1 (1:0)
Polonia Lidzbark Warmiński - Mrągowia Mrągowo 1:0 (1:0)
Mazur Ełk - Olimpia II Elbląg 2:1 (2:0)
DKS Dobre Miasto - Polonia Iłowo 0:0

PO 6 KOLEJKACH
1. Concordia 16 17:2
2. Granica 13 15:7
3. Kaczkan 12 12:3
4. Jeziorak* 12 10:3
5. Motor 10 9:8

6. Pisa 10 6:5
7. Mrągowia 9 10:8
8. Mazur 9 10:10
9. Olimpia II 8 8:7
10. Polonia L. 8 8:7
11. Polonia I.* 6 7:9
12. Błękitni O. 6 8:18
13. Korsze 4 7:13
14. DKS* 2 1:6
15. Zatoka 2 5:13
16. Błękitni P.* 1 4:18
* mecz mniej

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Kormoran Zwierzewo — Ewingi Zalewo 0:5
(Gortatowski 28, Szymanowski 43, 49, 53, Juras 73)

Start Nidzica — Unia Susz 3:2
(Łochnicki 70, Stasiukiewicz 72, Florek 82 - Górski 19, Bińczak 51)

Czarni Rudzienice — MKS Miłakowo 2:1
(Kołakowski 48, Karczewski 61 - Maćko 35)

POZOSTAŁE WYNIKI 6 KOLEJKI:
Drwęca Nowe Miasto Lub. — Tęcza Miłomłyn 4:1
Delfin Rybno — Olimpia Olsztynek 3:5
Polonia Pasłęk — Warmia Olsztyn 10:1
Płomień Turznica — Radomniak Radomno 1:3
Grunwald Gierzwałd — Ossa Biskupiec Pom. 1:7

PO 6 KOLEJKACH
1. Olimpia 15 26:12
2. Ossa 15 19:9
3. Polonia 14 30:12
4. Drwęca 14 17:6
5. Czarni 12 13:10
6. Start 11 15:11
7. Radomniak 10 11:9
8. Ewingi 9 13:14
9. Unia 8 14:14
10. Grunwald 7 13:17
11. Płomień 6 10:11
12. Tęcza 6 8:12
13. Delfin 5 12:15
14. Warmia 3 7:24
15. Kormoran 3 6:22
16. Miłakowo 0 8:24

A KLASA (gr. 4)
Jordan Kazanice — Zamek Kurzętnik 2:3

Orzeł Ulnowo — MKS Działdowo 0:1

LZS Frednowy — Wel Lidzbark Welski 2:1

Avista Łążyn — Orzeł Janowiec Kościelny 0:8

Constract Lubawa — Osa Ząbrowo 7:0

POZOSTAŁE WYNIKI 6 KOLEJKI:
Gmina Kozłowo — Iskra Smykówko 3:0
Iskra Narzym — KS Mroczno 3:0

PO 6 KOLEJKACH
1. Iskra 16 18:3
2. Orzeł J. 15 27:10
3. Działdowo 13 12:8
4. Zamek 12 13:9
5. Jordan 12 20:17
6. Constract 11 25:7

7. Wel 11 13:7
8. Osa 9 11:17
9. Mroczno 8 25:15
10. Kozłowo 7 13:16
11. Frednowy 4 8:17
12. Orzeł U. 1 8:25
13. Avista 1 10:36

14. Iskra 0 6:22

B KLASA (gr. 2)
Wel Bratian — Olimpia Kisielice 6:4

Zamek Szymbark — Mały Jeziorak Iława 1:2

Torpeda Rożental — Huragan Byszwałd 0:1

Drewneks Sampława — LZS Fijewo 3:1

POZOSTAŁE WYNIKI 3 KOLEJKI:
Żak Jamielnik — Wicher Gwiździny 6:1

PO 3 KOLEJKACH
1. Mały Jeziorak 9 13:2
2. Sampława 7 8:3

3. Zamek 6 14:3
4. Żak 6 12:5
5. Torpeda 6 6:4
6. Wel 6 14:13
7. Huragan 3 1:14
8. Olimpia 1 6:9
9. Fijewo 0 3:12

10. Wicher 0 3:15

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5