Robert Lewandowski i Zbigniew Boniek na liście zaproszonych gości. W piątek oficjalne otwarcie stadionu w Wikielcu

2021-09-14 15:09:28 (ost. akt: 2021-09-14 15:43:01)
Nowy budynek klubowy GKS-u Wikielec (tu podczas meczu z Lechią Tomaszów Maz.) prezentuje się okazale

Nowy budynek klubowy GKS-u Wikielec (tu podczas meczu z Lechią Tomaszów Maz.) prezentuje się okazale

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

W najbliższy piątek (17 września) o godzinie 18.30 GKS Wikielec na swoim terenie podejmie Mamry Giżycko, kolejnego beniaminka III ligi. Mecz ten będzie połączony z oficjalnym otwarciem gruntowanie przebudowanego stadionu w Wikielcu.
Jedno z zaproszeń od organizatorów tego wydarzenia (Urząd Gminy Iława) poszło nawet do... Roberta Lewandowskiego i jego żony Anny! Jeszcze nie wiadomo, czy zawodnik z niego skorzysta. Zaproszony jest także Zbigniew Boniek, honorowy prezes PZPN.

Kontaktowaliśmy się dzisiaj (wtorek 14 września) z Robertem Jankowskim odpowiadającym za promocję gminy wiejskiej Iława. Nie ma jeszcze odpowiedzi na te zaproszenia, jednak sam fakt wysłania ich do Lewandowskiego i Bońka jest ciekawym zagraniem PR-owym ze strony UG Iława.

W komunikacie na stronie internetowej urzędu gminy czytamy:
"Już niedługo, bo 17 września br. odbędzie się otwarcie nowo wybudowanego obiektu sportowego w Wikielcu. Wśród zaproszonych gości są m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, lokalni samorządowcy, ale także Zbigniew Boniek oraz Anna i Robert Lewandowscy. Na uroczystość zapraszają gospodarz gminy Iława wójt Krzysztof Harmaciński oraz prezes GKS LZS Wikielec Krzysztof Bączek.

Na przeprowadzenie tak dużej inwestycji potrzebne były znaczne środki finansowe. Gmina Iława, na wniosek złożony przez GKS LZS Wikielec, pozyskała na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 675 100 zł, a wartość całej inwestycji to ok. 1,5 mln zł. W ramach inwestycji powstał budynek klubowy, w którym znajdują się: biuro klubu, sala konferencyjna na 50 osób, pokój obserwatora, toalety, szatnie dla drużyn, pokój trenera oraz pokój dla sędziów. Rozbudowane zostały również trybuny, gdzie obecnie może zasiąść nawet 598 kibiców.

Jak podkreśla wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, nowo wybudowany obiekt to sportowa wizytówka Gminy Iława." — informuje portal gmina-ilawa.pl

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5