Urząd Miasta Iławy wyróżniony przez Bank Gospodarstwa Krajowego

2021-09-14 07:24:35 (ost. akt: 2021-09-15 08:39:46)   Materiał partnera
Przedstawiciele urzędu miasta w Iławie podczas gali finałowej, od lewej strony Jakub Kaska (wydział komunikacji społecznej), Anna Balińska (informacja turystyczna) oraz burmistrz Dawid Kopaczewski

Przedstawiciele urzędu miasta w Iławie podczas gali finałowej, od lewej strony Jakub Kaska (wydział komunikacji społecznej), Anna Balińska (informacja turystyczna) oraz burmistrz Dawid Kopaczewski

Autor zdjęcia: materiały UM Iława

Nasze miasto znalazło się w gronie pięciu gmin zakwalifikowanych do finału konkursu „Sternik. Cała naprzód” w kategorii Jednostki Samorządu Terytorialnego. Organizatorem konkursu był Bank Gospodarstwa Krajowego, który w ten sposób postanowił docenić jednostki administracji państwowej, samorządy, firmy i instytucje za przedsiębiorczość i kreatywność w przeciwdziałaniu pandemii Covid-19.
Burmistrz Dawid Kopaczewski odebrał z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dr. hab. Jerzego Przyborowskiego wyróżnienie dla Iławy.

- To wyróżnienie jest efektem solidarności i pracy zespołowej pracowników urzędu miasta i wszystkich jego jednostek organizacyjnych i spółek, a także służb mundurowych i przedstawicieli służby zdrowia. Odbierając gratulacje z rąk wielu wybitnych gości gali finałowej, czułem dumę, że mogę pracować z tak zaangażowanym zespołem. Dziękuję jako burmistrz i mieszkaniec Iławy – powiedział Dawid Kopaczewski, Burmistrz Miasta Iławy.

- Projekty, które wpłynęły do konkursu, zachwyciły nas wszystkich. Przesłane historie były motywujące, inspirujące, pełne pomysłów i przykładów radzenia sobie z nawałnicami pandemii. Wiele stron poświęcono opisom wsparcia innych, dbałości o cały ekosystem wokół organizacji. Zespołowość była jednym z narzędzi zmagania się z kryzysem. Pandemia stała się papierkiem lakmusowym przywództwa. Niektóre z nadesłanych aplikacji mogłyby z powodzeniem służyć za podstawę scenariusza filmowego – zauważa Anna Bułło, dyrektor Regionu Warmińsko-Mazurskiego BGK.

materiał nadesłany i zlecony przez UM Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5