Premiera gry i piknik historyczny

2021-09-08 07:55:00 (ost. akt: 2021-09-07 15:22:06)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Iławskie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę na premierę gry miejskiej z wykorzystaniem aplikacji geocaching stworzonej przez iławską młodzież podczas wakacyjnych zajęć.
Dnia 12 września 2021 r. (niedziela) od godz. 10:00 Iławskie Centrum Kultury zaprasza na premierę gry miejskiej z wykorzystaniem aplikacji geocaching stworzonej przez iławską młodzież podczas wakacyjnych zajęć pod kierunkiem Karola Zielińskiego. Fabuła gry została oparta na wątkach z dziejów Iławy. Dla pierwszego znalazcy skrytki super niespodzianka! Skrytkę odnajdziecie w aplikacji pod nazwą: (CFG:503). Instrukcję do gry można pobrać ze strony internetowej Iławskiego Centrum Kultury: www.ick.miastoilawa.pl i zagrać w dowolnym dla siebie czasie.


Obrazek w tresci


Od godziny 12:00 przyjdźcie na piknik historyczny, który odbędzie się na parkingu Iławskiego Centrum Kultury oraz w Parku przy Ślimaku (ul. Niepodległości 13A, Iława).

Od godz. 12:00 do 16:00 animacje dla dzieci poprowadzi Bractwo Rycerskie Konwentu Świętego Piotra z Olsztynka (Park przy Ślimaku) w „Spotkaniu ze średniowieczem”. Zabawy, które będą czekać na młodych uczestników to: strzelanie z łuku, rzut nożem, sałatka po rycersku, łowienie ryb, rzut włócznią, rycerskie kręgle, konne zdobywanie pierścieni Brunhildy, loteria „Fasolki” z nagrodą i pasowanie na rycerzy.
O pełnych godzinach odbędą się pokazy walk rycerskich, prezentacje tańca średniowiecznego oraz obsługi hakownicy.


Od godz. 16:00 zaś na scenie plenerowej wystąpi zespół Scala Sancta, który wykona dawne pieśni w zapomnianych językach, urozmaicone opowieściami o zwyczajach zwykłych ludzi poprzednich epok. W repertuarze znajdą się m.in. regionalne wykonania znane naszym przodkom.
W programie przewidziano również inne atrakcje: przez cały dzień festynowy będzie możliwość zapoznania się z ciekawymi faktami na temat historii Iławy na stoiskach przygotowanych przez historyków oraz uczniów, podziwiać rękodzieło artystów: ceramikę, biżuterię itp., antyki, pamiątki z Iławy oraz wiele kolekcjonerskich perełek.

WSTĘP WOLNY!

Wakacyjne zajęcia dla młodzieży, stworzenie gry z wykorzystaniem aplikacji geocaching oraz piknik historyczny realizowane są w ramach projektu: „Iława znana i nieznana – 75 lat polskiej Iławy” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".
W projekcie czeka nas jeszcze jedna atrakcja:
Warsztaty dla nauczycieli iławskich szkół, 20-21 września 2021 r. – wykorzystanie zabaw terenowych, aplikacji oraz nowych technologii w edukacji (zdalnie), zapisy
i szczegóły: Renata Rajewska-Wróblewska, tel. 89 649 16 16, e-mail: rwroblewska@ickilawa.pl.


Obrazek w tresci


materiały Iławskiego Centrum Kultury

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5