Kierowca-rekordzista miał promil, jechał za szybko i do tego nie miał prawa jazdy

2021-08-31 12:55:26 (ost. akt: 2021-08-31 13:03:35)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

W ostatni wakacyjny weekend na drogach powiatu iławskiego doszło do sześciu niegroźnych kolizji, na szczęście obyło się bez żadnego wypadku. — Policjanci wyeliminowali z ruchu pięciu kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy pomimo wcześniej spożytego alkoholu — czytamy w komunikacie komendy powiatowej policji w Iławie.
Niechlubny rekordzista nie dość, że był nietrzeźwy, to jeszcze jechał zbyt szybko, nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

>> Policjanci z powiatu iławskiego od piątku do niedzieli (27—29 sierpnia) prowadząc działania kontrolne wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami oraz trzech rowerzystów, którzy także jechali po wcześniej spożytym alkoholu. Bacznie zwracali też uwagę na prędkość poruszających się pojazdów. Za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym zatrzymali i ukarali czterech kierowców.

— Pierwszego z nietrzeźwych funkcjonariusze zatrzymali już w piątek w miejscowości Rodzone. 21-latek pędził bmw w terenie zabudowanym z prędkością 128 km/h. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości mężczyzny, prowadził on auto mając promil alkoholu w organizmie — czytamy w drogowym raporcie zamieszczonym na stronie internetowej KPP Iława.

Policjanci ustalili, że mężczyzna w ogóle nie posiada prawa jazdy, a samochód nie był dopuszczony do ruchu. Pojazd zabezpieczono, a mężczyznę osadzono w policyjnej celi.

Z kolei w sobotę rano w Lubawie funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 63-letniego kierowcę audi. Okazało się, że mężczyzna prowadził auto mając 0,55 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

— Obaj mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Czekają ich także dotkliwe konsekwencje finansowe — informują policjanci.

Wkrótce na naszym portalu więcej informacji o pijanych rowerzystach/rowerzystkach.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5