Nie musisz dłużej żyć z bólem! Reumatolog w Iławie, nowy adres przyjęć pacjentów

2021-08-30 12:55:44 (ost. akt: 2021-08-30 13:28:28)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: pixabay.com

Specjaliści reumatologii diagnozują i leczą choroby często mylone przez innych lekarzy z chorobą zwyrodnieniową stawów lub schorzeniami ortopedycznymi. Nieleczone schorzenia reumatologiczne mogą prowadzić do degradacji funkcji ruchowych, co w konsekwencji znacząco ogranicza lub eliminuje chorego z aktywności zawodowej, społecznej i rodzinnej.
Kim jest reumatolog
przyjmujący w placówce?

Dr Anna Bazela-Ostromecka jest specjalistą w zakresie reumatologii z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, które zdobywała między innymi jako lekarz Oddziału Reumatologii w Sopocie. Każdego roku uczestniczy w kilkunastu konferencjach reumatologicznych w kraju i za granicą podnosząc swoje kwalifikacje.

Pani Doktor pełni funkcję Koordynatora Krajowego wielu reumatologicznych programów klinicznych toczących się na terenie całej Polski.
Doktor Bazela prowadzi przychodnie reumatologiczne w Elblągu oraz w Iławie.

Skąd pomysł aby zacząć
działalność na terenie Iławy?

Gabinet reumatologiczny został otwarty w Iławie w 2018r. Najpierw mieścił się w centrum medycznym przy ul. Sendlerowej w Iławie, a w 2021r. został przeniesiony na ul. ANDERSA 2c w Iławie (centralnie na przeciwko Szpitala i dwa kroki od dworca PKP). Pacjenci bardzo chwalą nową, dobrze skomunikowaną lokalizację.


Dr reumatolog przyjeżdża do Iławy w odpowiedzi na prośby pacjentów z Iławy, Ostródy, Lubawy, Zalewa i innych okolicznych miejscowości, którzy z uwagi na brak specjalisty reumatologa w swoim miejscu zamieszkania zmuszeni byli podróżować do poradni specjalistycznych w Elblągu lub Olsztyna. Koszt podróży własnym środkiem transportu do Elbląga jest porównywalny do prywatnej wizyty w gabinecie w Iławie i wielu pacjentów zgłaszało, iż woli przyjść na wizytę odpłatnie niż podróżować tak wiele kilometrów. Część chorych nie posiada własnego samochodu i musi prosić członków rodziny o pomoc lub podróżuje do Elbląga pociągiem lub autobusem. Z 15 minutowej wizyty w poradni specjalistycznej w Elblągu robi się całodniowa wyprawa z zaangażowaniem do transportu mężów, synów i córek. Dla pacjenta ze schorzeniami narządu ruchu wielogodzinna podróż często jest barierą trudną do pokonania.

Jakie są wskazania do wizyty
w gabinecie reumatologicznym?

– Chorobom reumatologicznym towarzyszą objawy pod postacią zmęczenia i ogólnego osłabienia, chudnięcie, stany podgorączkowe, zmiany łuszczycowe na skórze, w tym często na skórze głowy i dużych stawach, zmiany na płytkach paznokci. Często występuje zapalenie przyczepów ścięgnistych. Objawami, które wskazują na chorobę reumatologiczną mogą być - ograniczenie ruchomości stawów, sztywność poranna trwająca czasami nawet do kilku godzin, bóle, obrzęki stawowe. Choroby reumatyczne są drugą co do częstości, po chorobach układu krążenia, przyczyną rent inwalidzkich. Statystyki pokazują, że pacjent reumatologiczny w przeważającym procencie to pacjent również kardiologiczny i na odwrót.

Fot. Pixabay.com

Jak należy przygotować
się do wizyty?

Chory o ile to tylko możliwe powinien przynieść na swoją pierwszą wizytę przeszłą dokumentację medyczną czyli karty pobytu szpitalnego, wyniki badań radiologicznych, wyniki badań z krwi. Jest to pomocne dla ustalenia właściwej diagnozy.

Jakie usługi są świadczone w Pani gabinecie,
jaka jest odpłatność i termin oczekiwania?

W gabinecie reumatologicznym i leczenia osteoporozy wizyty są odpłatne. Koszt samej wizyty to 150zł. Ponadto wykonujemy iniekcje dostawowe, domięśniowe, okołostawowe, wlewy dożylne, iniekcje kwasem hialuronowym i kolagenem.
Doktor posiada umowę z NFZ na recepty i w trakcie wizyt wystawia recepty refundowane.
Sama wizyta jest odpłatna, ale recepty pacjent otrzymuje oczywiście z przysługująca mu refundacją NFZ - „zniżką”. Lekarz wystawi też wszelkie inne potrzebne dokumenty takie jak zwolnienia lekarskie, zaświadczenia o stanie zdrowia, skierowania na rehabilitację, wnioski o świadczenia rehabilitacyjne ZUS czy wnioski o grupę inwalidzką bądź rentę.
W naszych placówkach w Elblągu i Iławie pacjenci mają unikalną szansę na uzyskanie innowacyjnych terapii. Istnieje możliwość zakwalifikowania się do jednego z prowadzonych w gabinecie programów klinicznych. Pacjent spełniający kryteria i pomyślnie zakwalifikowany może uzyskać nieodpłatnie nowoczesne leczenie biologiczne.
Prowadzone terapie kolagenem, który jest w 100% naturalnym preparatem sprawdza się w leczeniu bólu i dolegliwości ze strony kręgosłupa i innych stawów. Kolagen jest także doskonałym środkiem w zwalczaniu blizn np. po cesarskim cięciu.

Zachęcamy do umawiania się na wizyty i korzystania z informacji telefonicznej pod numerem 608 20 20 21 lub 602 466 155. Panie recepcjonistki zawsze z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania.Fot. Pixabay.com


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5