Chłopak spod Iławy wystąpi na festiwalu w Sopocie

2021-08-17 18:31:25 (ost. akt: 2021-08-17 21:23:31)
Pierwszy z lewej Kamil Mikuła

Pierwszy z lewej Kamil Mikuła

Autor zdjęcia: Piotr Rychlicki

Włączcie dziś o godz. 20 telewizję TVN. Będzie okazja posłuchać chłopaka spod Iławy. Chodzi o Kamila Mikułę, który karierę zaczynał w założonym przez siebie zespole hybaTy ponad 10 lat temu. Wystąpi dziś (17 sierpnia) na koncercie z zespołem Loka.
Wieczorem będzie okazja zobaczyć w telewizji chłopaka spod Iławy. Chodzi o Kamila Mikułę. Pochodzący z Rudzienic pod Iławą muzyk karierę zaczynał w założonym przez siebie zespole hybaTy ponad 10 lat temu. Wieczorem wystąpi na koncercie z zespołem Loka, który w 2012 r. założył z Grzegorzem Porowskim. Dziś bowiem startuje trzydniowy festiwal Sopot TOP Of The TOP. Koncert Forever Young rozpocznie się o godzinie 20 w TVN. Loka zagra swoją piosenkę "Prawdziwe powietrze" około 22:21 na deskach Opery Leśnej. Muzykę do tego utworu napisał Kamil Mikuła. Oprócz Loki, tego dnia wystąpią m.in. Edyta Górniak, Urszula, Mrozu czy Budka Suflera.

Grupa Loka to uznany wykonawca na polskiej scenie muzyki popularnej. Istnieje od 2012 r. Wokalistą jest Grzegorz Porowski (dawniej zespół Rotary), oprócz tego zespół tworzy też Michał Bagiński. Do tej pory Loka wydała jeden album, z którego pochodzi tytułowa piosenka "Prawdziwe powietrze", oraz kilka singli. Najnowszym utworem jest "Parasol", znajdujący się obecnie w propozycjach do listy przebojów Radia Zet. Na tę piosenkę już można głosować, do czego serdecznie zachęca Kamil Mikuła.

Edyta Kocyła-Pawłowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5