Nawet Jerzego Engela nie zabrakło! Unia Susz świętowała swoje 75. urodziny [zdjęcia]

2021-08-17 10:00:20(ost. akt: 2021-08-17 10:21:12)
Trenerzy, działacze i młodzi piłkarze Unii wraz z gościem honorowym 75-lecia klubu z Susza, Jerzym Engelem (pierwszy z prawej)

Trenerzy, działacze i młodzi piłkarze Unii wraz z gościem honorowym 75-lecia klubu z Susza, Jerzym Engelem (pierwszy z prawej)

Autor zdjęcia: archiwum KS Unia Susz

Jeżeli na twoją imprezę urodzinową przyjeżdża sam Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, to już wiadomo, że ten jubileusz jest bardzo ważny. Do tego był szczytny cel: w trakcie 75. urodzin Unii zbierano pieniądze dla dzieci z domu dziecka w Kisielicach.
Unia Susz ma 75 lat! Idąca zawsze swoją drogą jubilatka uroczystości urodzinowe zorganizowała w ostatnią niedzielę (15 sierpnia), do urodzin doszło na stadionie miejskim przy ul. Leśnej. A jak poważny i dostojny jubileusz, to też gość honorowy dostojny i bardzo dobrze znany w środowisku piłkarskim i nie tylko: klub sportowy z Susza na swoje urodziny zaprosił trenera Jerzego Engela, który chętnie rozmawiał z zaproszonymi gośćmi, rozdawał autografy, pozował do zdjęć itd.

Oczywiście, na Engelu urodziny się nie kończą. Przede wszystkim było to święto całego futbolowego świata Susza i okolic, z dziećmi i młodzieżą na czele.

— Lepiej nie mogliśmy świętować naszych obchodów 75-lecia. Piękna pogoda, 350 dzieciaków biegających za piłką, wspaniali kibice na trybunach, były selekcjoner reprezentacji Jerzy Engel co chwila notujący coś w swoim notesie przyszłych gwiazd naszego futbolu — relacjonują redaktorzy internetowych mediów klubowych Unii.

— Nasi zasłużeni dla klubu i miasta goście i Ci, dzięki którym nasz klub może się rozwijać, bez których ciężko byłoby nam działać, czyli wszyscy nasi sponsorzy. Do tego odbył się super pokazowy trening Coerver Coaching z najlepszych akademii piłkarskich na świecie. Nie możemy zapomnieć o naszych byłych zawodnikach i kibicach, którzy mieli odwagę zagrać w meczu pokazowym. Jaki to był super mecz do oglądania! Były i fantastyczne akcje, bramki i kiksy stulecia, słowem wszystko co w piłce najlepsze — czytamy w relacji.

W trakcie wydarzenia zorganizowano również zbiórkę dla dzieci z domu dziecka w Kisielicach.
— Dziewczyny z Koła Gospodyń Wiejskich Merynos, super mamy naszych zawodników z Akademii Piłkarskiej Młode Talenty Unia Susz z pysznymi ciastami, mistrzowie grilla z kiełbaskami i sekretny mistrz kuchni z grochówką wspólnie zebrali 2710 złotych dla dzieciaków z domu dziecka. Jesteście niesamowici! Dzięki wam wszystkim, że byliście z nami i już dziś zapraszamy na stadion na wszystkie mecze Unii, bo jesteśmy pewni, że z waszym wsparciem możemy wszystko. O awans tylko razem możemy powalczyć. Cała Unia Zawsze Razem!!! — dodają suszanie.

My ze swej strony jubilatce składamy serdeczne życzenia urodzinowe, przede wszystkim życzymy dalszego rozwoju i propagowania sportu w mieście i gminie Susz. No i życzymy upragnionego powrotu do IV ligi.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5