"Metropolis" Fritza Langa na specjalnym pokazie w Iławie

2021-08-04 11:26:51(ost. akt: 2021-08-04 11:47:18)

Autor zdjęcia: materiały ICK

Już w sobotę (7 sierpnia) przed kinem Pasja w Iławie odbędzie się pokaz niemego filmu z 1927 r.
Iławskie Centrum Kultury wspólnie z Teatrem Jaracza z Olsztyna zaprasza w najbliższą sobotę (7 sierpnia) o godzinie 21:00 na projekcję niemego filmu "Metropolis".

Wyjątkowego charakteru temu wydarzeniu nada oprawa z muzyką na żywo przygotowana przez Elektroakustyczny Kolektyw Przestrzenny RUMIDŁO w składzie: Maria, Marcin i Dobrosława Rumińscy.

"Metropolis" to film, który stał się inspiracją m.in. dla zespołu Queen, Madonny i Georga Lucasa. To czarna wizja miasta przyszłości, w którym obok siebie żyją dwie klasy: na górze wąska grupa uprzywilejowanych bogaczy (rozum), a w podziemiach masa harujących i wyzyskiwanych robotników (ręce), którzy utrzymują miejską maszynę w ciągłym ruchu.
W tym świecie musi dojść do konfliktu, konfrontacji i dramatycznych decyzji...
Reżyseria: Fritz Lang. Film nakręcono w 1927 r.
W roku 2001 film został wpisany na listę UNESCO Pamięć Świata.
Przesłaniem filmu, wspomnianym w planszy na początku i na końcu, są słowa: Pomiędzy rozumem a rękami musi być serce (oryg. Mittler zwischen Hirn und Händen muss das Herz sein).

Seans odbędzie się na parkingu przy Kinoteatrze "Pasja" (dla publiczności zostaną przygotowane leżaki). Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Uwaga! W tym dniu parking przy kinie będzie zamknięty.

eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5