Strażacy wyważyli drzwi. Za nimi był agresywny mężczyzna

2021-08-03 08:37:12 (ost. akt: 2021-08-03 08:51:48)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Mężczyzna wyzywał, bił, a także groził pozbawieniem życia swojej partnerce. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił kobieta, która oświadczyła, że jej syn pobił domowników. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Jak się okazało - mundurowi, nie mogli wejść do domu, ponieważ mężczyzna zamknął drzwi na klucz i nie chciał nikogo wpuścić do środka. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia osób przebywających w mieszkaniu, strażacy siłowo otworzyli drzwi. Policjanci natychmiast zatrzymali agresywnego 34–latka. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca wielokrotnie wszczynał awantury ze swoją partnerką. Mężczyzna wyzywał ją i jej nastoletnią córkę, bił, a także groził pozbawieniem życia.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie. W związku z powyższym sąd zastosował, wobec mieszkańca Iławy tymczasowy areszt. 34–latek najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5