Przyjechali ze wschodu, pracowali bez pozwolenia. Odpowie za to iławska agencja pracy

2021-07-29 13:45:56 (ost. akt: 2021-07-29 13:55:16)
Okazało się, że 11 kobiet i 8 mężczyzn pracowało bez wymaganego zezwolenia na pracę

Okazało się, że 11 kobiet i 8 mężczyzn pracowało bez wymaganego zezwolenia na pracę

Autor zdjęcia: Warmińsko-mazurski oddział Straży Granicznej

Agencja pośrednictwa pracy odpowie za powierzenie pracy cudzoziemcom niezgodnie z przepisami. Teraz firma pośrednicząca w zatrudnianiu obcokrajowców odpowie przed sądem.
Białorusinka i obywatele Ukrainy pracowali nielegalnie w zakładach produkcyjnych na terenie powiatu nowomiejskiego i ostródzkiego. Iławska agencja pośrednictwa pracy naruszyła przepisy dot. zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

Kontrola legalności zatrudnienia przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie wykazała nieprawidłowości w powierzeniu pracy cudzoziemcom. Przedsiębiorący zakładów produkcyjnych z branży mięsnej i tworzyw sztucznych zatrudniali 18 obywateli Ukrainy oraz Białorusinkę niezgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze Straży Granicznej wczoraj (28 lipca) zakończyli czynności kontrolne w iławskiej agencji pośrednictwa pracy, która skierowała 19 obcokrajowców do dwóch firm. Kontrolą objęto 343 obcokrajowców. Okazało się, że 11 kobiet i 8 mężczyzn pracowało bez wymaganego zezwolenia na pracę oraz na innych warunkach, niż określone to było w zezwoleniu czy oświadczeniu. Ponadto dwie Ukrainki pracowały bez jakichkolwiek umów.

Teraz firma pośrednicząca w zatrudnianiu obcokrajowców odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenie właścicielowi agencji pracy grozi kara grzywny nawet do 30 tys. zł.

oprac. eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5