Jeden się ukrywał, a drugi... czekał na ławce w parku

2021-07-28 14:26:30 (ost. akt: 2021-07-28 14:48:41)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Różne metody stosują uciekający przed wymiarem sprawiedliwości, jednak okazuje się, że nie wszystkie są skuteczne. W ostatnim czasie policjanci zatrzymali dwóch ukrywających się.
Policjanci z całej komendy powiatowej oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło we wtorek (27 lipca) kilka minut przed godz. 23:00. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie z zespołu ds. poszukiwań ustalili miejsce przebywania poszukiwanego listem gończym i tam pojechali, a był to Malbork. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania, żeby zatrzymać mężczyznę, ten otworzył drzwi od tarasu i uciekł. Policjanci zatrzymali 31-latka i przetransportowali do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi tam najbliższe 6 miesięcy i 15 dni za znieważenie funkcjonariuszy. Jak się okazało, mieszkaniec Iławy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i często zmieniał miejsce zamieszkania, nawet poza granicami naszego kraju.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci podczas interwencji. Funkcjonariusze zostali poinformowani o mężczyźnie, który pod działaniem alkoholu leży koło ławki w parku. Policjanci pojechali na miejsce. W trakcie czynności wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 20–latek poszukiwany jest przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu - do iławskiego więzienia.

oprac. eka na podstawie informacji KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5