Świadkowie zatrzymali pijanych kierowców

2021-07-26 13:32:12 (ost. akt: 2021-07-26 13:40:23)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Słuszne okazały się przypuszczenia osoby, która widziała, jak busa zarzuca do przydrożnego rowu. Okazało się, że kierowca jest mocno pijany. Prawie identyczna sytuacja miała miejsce tego samego dnia, w zupełnie innym miejscu.
Funkcjonariusze podczas swojej pracy eliminują negatywne zachowania wśród uczestników ruchu drogowego. Przypominają kierowcom o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach czy też sprawdzają stan trzeźwości kierujących.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w piątek (23 lipca) kilka minut przed godziną 12:00, podczas pomiaru prędkości w Jędrychowie. Okazało się, że 49–latek jechał mazdą w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy mieszkańcowi województwa kujawsko-pomorskiego.

Kolejnego kierującego ujął świadek. Jak oświadczył, nietrzeźwy kierujący rowerem zajechał mu drogę, powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Zdarzenie miało miejsce na drodze nr 16 z Iławy w stronę Rudzienic za Nową Wsią. Mężczyzna zatrzymał auto i ujął rowerzystę, a następnie przekazał policjantom, którzy przyjechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że 60–latek kierował jednośladem, mając 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Tymczasem o nietrzeźwym kierującym busem policjantów również poinformował świadek. Zadzwonił na komendę, mówiąc, że na trasie Kisielice - Susz jedzie samochód, minął Łęgowo i wygląda na to, że zarzuca go do rowu. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i w miejscowości Wądoły zatrzymali 34–latka. W trakcie czynności wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie kierującego nissanem, ponieważ samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych, a 34–latek nie posiadał uprawnień do kierowania nim.

Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali rowerzystę. Mężczyzna kierował jednośladem, mając prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie. 63–latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci również w Iławie. Okazało się, że 31–latek kierował jednośladem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W gminie Lubawa 21–latek, kierując oplem nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu osobowego kia i doprowadził do tylnego zderzenia między pojazdami. W trakcie czynności okazało się, że 21–latek kierował samochodem ciężarowym, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu ostródzkiego.

Tymczasem w Limży podczas pomiaru prędkości policjanci zatrzymali kierującego bmw. 33–latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy mieszkańcowi powiatu świeckiego.

oprac. eka na podstawie informacji KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5