Areszt dla 55-latka z Susza — znęcał się nad swoją żoną, groził pozbawieniem życia, bił i szarpał

2021-07-23 10:57:41 (ost. akt: 2021-07-23 11:29:08)
zakład karny

zakład karny

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

O tymczasowym aresztowaniu zadecydował sąd rejonowy w Iławie wobec 55-latka, który — według wiedzy śledczych — wyzywał, ośmieszał, bił oraz groził pozbawieniem życia swojej żonie. — Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności — zauważa asp. Joanna Kwiatkowska z KPP Iława.
Suscy policjanci zostali poinformowani o awanturze domowej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.
— Okazało się, że 55-latek wszczął awanturę ze swoją żoną, a kiedy zabrakło argumentów słownych, to zaczął ją szarpać i uderzył w głowę kijem od szczotki powodując obrażenia ciała — relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— W związku z agresywnym zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie pierwsza awantura, którą wszczął 55-latek. Mężczyzna będąc trzeźwym, jak i pod wpływem alkoholu, kłócił się ze swoją żoną, krzyczał, wyganiał ją, groził pozbawieniem życia, bił, szarpał — dodaje oficer prasowa KPP Iława.

Mieszkaniec Susza usłyszał zarzut, a sąd zastosował wobec 55-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

— Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności — mówi asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5