Constract rozpoczyna przygotowania. Skład będzie mocno odmieniony

2021-07-21 10:30:00 (ost. akt: 2021-07-21 10:47:28)
Drużyna Constractu Lubawa nowy sezon rozpocznie 12 września od meczu z MOKS Słoneczny Stok Białystok

Drużyna Constractu Lubawa nowy sezon rozpocznie 12 września od meczu z MOKS Słoneczny Stok Białystok

Autor zdjęcia: odLot Paweł Jakubowski

Pięciu odeszło, sześciu przyszło — lubawski Constract, wicemistrz Polski w futsalu, w trakcie przerwy między sezonami przeprowadził małą kadrową rewolucję.
W najbliższy poniedziałek (26 lipca) ekstraklasowa drużyna Constractu Lubawa rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 2021/22. Kadra zespołu będzie w dużym stopniu różniła się od tej z poprzednich rozgrywek.

— Z naszej drużyny ubyło pięciu zawodników, za to przyszło do nas sześciu nowych graczy. W zdecydowanej większości zmiany dotyczą zawodników z zagranicy — mówi Dawid Grubalski, trener Constractu.

Z przybliżeniem sylwetek nowych futsalistów chwilę jeszcze poczekamy, teraz chcieliśmy przybliżyć ramowy plan przygotowań do nowych rozgrywek.
— Właściwie, to nasi zawodnicy już od miesiąca trenują indywidualnie. W poniedziałek 26 lipca spotkamy się na pierwszych po przerwie zajęciach. Pierwsze gry kontrolne mamy zaplanowane na dni 7 i 8 sierpnia, rozegramy wówczas w Lubawie sparingi z AZS UG Gdańsk oraz z Red Devils Chojnice — przybliża plany trener Grubalski.

W sierpniu w planach jest także czterodniowy obóz w Czechach, gdzie wicemistrz Polski zagra kolejne test-mecze. Sezon 2021/22 Statscore Futsal Ekstraklasy rozpocznie się w drugi weekend września.

— 12 września meczem u siebie z MOKS Słoneczny Stok Białystok drużyna Constractu Lubawa rozpocznie nowy sezon. Czekamy jeszcze na decyzję, czy sezon zakończy się po 30 kolejce, czy też czeka nas faza play-off w czerwcu — czytamy na stronie ksconstract.pl.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5