Policjanci z pow. iławskiego zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn

2021-07-21 09:52:57 (ost. akt: 2021-07-21 10:01:57)
więzienie

więzienie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do obu zatrzymań doszło w Lubawie: 38-latek był poszukiwany za niestosowanie się do sądowego zakazu, a 25-latka szukała prokuratura w Strzelcach Opolskich.
— Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany w Lubawie. — Funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania szukanego 38-latka i natychmiast tam pojechali. Potwierdzili uzyskane informacje i zatrzymali mieszkańca Lubawy. Policjanci przetransportowali mężczyznę do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 214 dni za niestosowanie się do sądowego zakazu — przybliża szczegóły asp. Kwiatkowska.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci również w Lubawie. Mundurowi ustalili, gdzie przebywa szukany 25-latek, po czym zatrzymali go.
— Mężczyzna został przetransportowany do lubawskiej jednostki policji, w celu przeprowadzenia z nim czynności dla Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Opolskich. 25-latek został następnie zwolniony — relacjonuje oficer prasowa KPP Iława.

— Przypominam, że policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Pamiętajmy o tym, że każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat — mówi rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5