Brawura + alkohol = tragiczne konsekwencje

2021-07-20 10:27:21 (ost. akt: 2021-07-20 10:33:41)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Tylko wczoraj (19 lipca) na terenie powiatu iławskiego funkcjonariusze zatrzymali kolejnych 3 kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pomimo wcześniej spożytego alkoholu.
Wczoraj (19 lipca) kilka minut przed 11:00 policjanci w Iławie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hondą. Okazało się, że zarówno kierowca, jak i pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach, a także skontrowali jego stan trzeźwości. Jak ustalili, brak pasów nie był jedynym przewinieniem kierowcy. 24–latek prowadził samochód pod wpływem alkoholu i nie posiadał do tego uprawnień.

Natomiast w gminie Lubawa 46–latek kierujący volkswagenem na prostym odcinku drogi nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającej go hondy i doprowadził do zderzenia między pojazdami. Kierujący obu samochodów z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Tymczasem w Kisielicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności okazało się, że 57–latek kierował jednośladem, mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego rowerem zatrzymali policjanci godzinę później w Iławie po zgłoszeniu przez świadka. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali 64–latka. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Mężczyzna kierował jednośladem, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Rower został przekazany osobie wskazanej przez zatrzymanego a mężczyzna zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

KPP Iława / oprac. eka

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5