Wiedzą bardzo dobrze, jak cenna jest krew

2021-07-19 15:19:38 (ost. akt: 2021-07-19 15:25:58)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci, pracownicy cywilni z iławskiej komendy, a także wiele osób chętnych włączyło się do akcji honorowego krwiodawstwa. Oddana krew, która jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem, trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Takie akcje mają na celu popularyzowanie honorowego krwiodawstwa.
Po raz kolejny, ale tym razem w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Iławie przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa wśród policjantów, pracowników cywilnych i innych osób chętnych. Krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Policjanci na co dzień obsługujący zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia krwi, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji.


Krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, ponieważ przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek. Tym razem zarejestrowały się 43 osoby, w tym 39 osób oddało krew, przekazując w ten sposób prawie 18 litrów tego najcenniejszego leku.

KPP Iława / oprac. eka

ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5