POWIAT IŁAWSKI || Zbyt wiele alkoholu na drogach

2021-07-19 11:02:49 (ost. akt: 2021-07-19 13:19:28)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Smutne statystyki docierają do nas po weekendzie. Znowu wielu nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych przez policję. W gminie Susz doszło natomiast do wypadku, w którym poważne obrażenia ciała odniósł jedne z kierowców.
Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w piątek (16 lipca) kilka minut przed godziną 9:00 w Ogrodzieńcu. W trakcie czynności okazało się, że 43–latek kierował jednośladem, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rower przekazano osobie wskazanej przez zatrzymanego, a mężczyzna został zwolniony po wykonaniu z nim czynności.

Natomiast przed 15:00 w Adamowie (gmina Susz) 25–latek kierujący hyundaiem nie zachował należytej ostrożności, doprowadzając do tylnego zderzenia z kierującym zespołem pojazdów wraz z naczepą, po czym kierujący hyundaiem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem. 25–latek z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.fot. KPP Iława

Tymczasem w Suszu na jednej z ulic policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Policjanci wylegitymowali go oraz sprawdzili stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna kierował jednośladem, mając ponad promila alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci po zgłoszeniu przez świadka. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali 42–latka kierującego motorowerem. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Natomiast w Wikielcu 29–latek kierował rowerem, mając 3,1 promila alkoholu w organizmie.

Iławscy policjanci podczas pomiaru prędkości w Karasiu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hyundaiem. 38–latek jechał samochodem w terenie zabudowanym z prędkością 118 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie ukarali mandatem i jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci również w Karasiu. W trakcie czynności okazało się, że 49–latek kierował jednośladem mając prawie promil alkoholu w organizmie.

Minutę później w Suszu kolejny patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego mazdą. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 48 latek kierował samochodem, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

KPP Iława / oprac. eka

ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5