Sparing w samo południe: Jeziorak wygrał na swoim terenie z Powiślem Dzierzgoń [zdjęcia, video]

2021-07-17 14:55:42 (ost. akt: 2021-07-18 08:31:35)
Jeziorak Iława w trakcie akcji obronnej

Jeziorak Iława w trakcie akcji obronnej

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Gdy większość mieszkańców Iławy chowała się przed żarem lejącym się z nieba, to w tym czasie piłkarze IV-ligowego Jezioraka grali sparing z Powiślem Dzierzgoń.
Jeziorak Iława – Powiśle Dzierzgoń 3:0 (2:0)
1:0 – Czarnota (15), 2:0 – Wacławski (45), 3:0 – Figurski

JEZIORAK: Ciura – Foj, Słomski, Zalewski, Nastaj, Nowiński, Czarnota, Parulis, Sedlewski, Stanikowski, Wacławski,

Zagrali także: Włodarczyk – Figurski, zawodnik testowany, Radziński, Kijewski, Falkowski,

Spotkanie miało zostać rozegrane w Dzierzgoniu, jednak boisko Powiśla zostało w tygodniu zalane przez deszcz i spotkanie trzeba było przenosić do Iławy.

Iławianie od pierwszego gwizdka narzucili niezłe tempo. Już na początku spotkania gola mógł zdobyć Szymon Nastaj, jednak strzał młodego obrońcy został wybroniony przez bramkarza zespołu z Dzierzgonia. Chwilę później w podobnej sytuacji znalazł się Patryk Czarnota – w tym przypadku golkiper Powiśla nie miał szans przy precyzyjnym uderzeniu rozgrywającego Jezioraka.

Na 2:0 podwyższył nowy nabytek iławskiego klubu, Tomasz Wacławski, który drużynową akcję zakończył piękną przewrotką w polu karnym. Kibice, którzy przyszli na dzisiejszy sparing (a było ich trochę) mieli okazję oglądać naprawdę ładną bramkę. Pod artykułem publikujemy nagranie tej bramki.

Piłkarze obu drużyn na przerwę schodzili przy wyniku 2:0. Na zegarku była godzina 11.45, ciężkie powietrze i wysoka temperatura nie pomagały w grze. Po zmianie stron wynik podwyższył i ustalił grający trener Jezioraka, Wojciech Figurski, którego obrońcy gości nie zdołali złapać w pułapkę ofsajdową.

– W środku najbliższego tygodnia nie planujemy żadnego sparingu, skupimy się na treningach. Natomiast za tydzień, w sobotę 24 lipca na swoim terenie zagramy test-mecz z Huraganem Morąg. Początek identycznie jak dzisiaj, czyli o 11.00 – mówi szkoleniowiec Jezioraka.

Już oficjalnie można podać do wiadomości, że z drużyną Jezioraka trenuje wychowanek iławskiego klubu, środkowy pomocnik Remigiusz Parulis.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5