44-latek z Susza skopał radiowóz, chciał odbić swojego kolegę z rąk policjantów

2021-07-17 08:55:26 (ost. akt: 2021-07-17 09:11:51)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Policjanci z powiatu iławskiego w ostatnich dniach zatrzymali kolejnych poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. W jednym z tych przypadków zatrzymanego z rąk funkcjonariuszy próbował odbić jego kompan. Do zdarzenia doszło w gminie Susz.
– Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych – tłumaczy asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Pierwszego z poszukiwanych zatrzymali dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego. Funkcjonariusze ustalali miejsce przebywanie 36-latka, po czym zatrzymali go.
– Funkcjonariusze oświadczyli mieszkańcowi Iławy, że szukany jest przez sąd, ponieważ nie opłacił grzywny za nieobyczajny wybryk. Mężczyzna od razu opłacił zaległość, po czym został zwolniony – relacjonuje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali w gminie Iława. Jak się okazało, mężczyzna szukany był przez iławską prokuraturę. Policjanci zatrzymali 46-latka i przetransportowali go do komendy policji.

– Godzinę później do Komendy Powiatowej Policji w Iławie stawił się 60-latek. Mężczyzna oświadczył funkcjonariuszom, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci wylegitymowali go oraz potwierdzili uzyskane informacje, po czym odwieźli mężczyznę do zakładu karnego – mówi asp. Kwiatkowska.

Tego samego dnia, przed 17:00, policjanci z wydziału kryminalnego iławskiej jednostki, po tym jak ustalili miejsce przebywania szukanego listem gończym 53-latka, pojechali sprawdzić uzyskane informacje.
– Funkcjonariusze sprawdzali różne adresy, pod którymi mógłby przebywać poszukiwany mężczyzna. Ustalili, że jest na terenie gminy Susz. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili uzyskane informację. Policjanci zatrzymali mężczyznę, jednak czynności służbowe chciał przerwać kolega zatrzymanego 53-latka, który próbował odbić mieszkańca gminy Susz – przybliża szczegóły tego zdarzenia oficer prasowa KPP Iława.

– Mężczyzna wyzywał policjantów, szarpał ich za ubrania, próbował wyciągnąć funkcjonariusza z radiowozu, po czym skopał pojazd służbowy. 53-latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności, ponieważ nie płacił alimentów. Natomiast jego kolega został zatrzymany w policyjnej celi. 44-latek w najbliższym czasie usłyszy zarzuty – dodaje asp. Joanna Kwiatkowska.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci podczas patrolu miasta, kilka minut przed godziną 4:00. Wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach – mieszkaniec Iławy szukany był przez olsztyńską prokuraturę, policjanci go zatrzymali i doprowadzili do zakładu karnego.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5