Akcja ratunkowa na Jezioraku! WOPR-owcy ratowali dzieci z półkolonii żeglarskich

2021-07-16 14:34:33 (ost. akt: 2021-07-16 15:42:23)
Dzisiejsza akcja ratunkowa na Jezioraku

Dzisiejsza akcja ratunkowa na Jezioraku

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Szalejąca nad Iławą i całym powiatem iławskim nawałnica spowodowała wielkie szkody. Powyrywane drzewa, zalane ulice, samochody, domy — tak obecnie wygląda sytuacja w mieście nad Jeziorakiem. Niebezpiecznie był też na samym jeziorze.
Tuż przed godziną 12.00 nad Iławę przyszła nawałnica z burzą, ogromnymi opadami deszczu i piorunami. Tak wyglądała sytuacja przed naszą redakcją, na ulicy Sobieskiego o 12.30.

W tym momencie na jeziorze Jeziorak, konkretnie w jego iławskiej części, pływały dwie łodzie klasy Omega, na których odbywały się półkolonie żeglarskie dla dzieci. Nawałnica zastała ich na środku jeziora.

Z informacji, które uzyskaliśmy przed chwilą wynika, że jedna Omega zdołała przybić do brzegu przy wyspie Wielka Żuława. Niestety, druga — będąc już dość blisko przystani — nie miała szans, wobec szalejącego wiatru, wpłynąć do portu.

Łódź z załogą wywróciła się, wszyscy znaleźli się w wodzie. Na szczęście służby ratunkowe natychmiast zainterweniowały, szybka i sprawna akcja ratownicza spowodowała, że wszystkich, całych i zdrowych, podjęto z wody.

— Wszystkie uczestniczące w tym rejsie osoby są już na brzegu: w przystani żeglarskiej i na wyspie Wielka Żuława. Akcja rzeczywiście przebiegła szybko i sprawnie, jednak muszę przyznać, że sytuacja była bardzo poważna — relacjonuje Michał Świniarski z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Iławie.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5