Iława || 21-latek z Warszawy z zarzutami kradzieży roweru wodnego i zniszczenia go

2021-07-16 11:51:58 (ost. akt: 2021-07-16 12:34:54)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay.com

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi. — Mężczyzna ukradł rower wodny, a kiedy nim pływał, uszkodził podłokietnik i ster. Teraz mieszkaniec Warszawy ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Oficer dyżurny iławskiej jednostki policji został poinformowany o kradzieży roweru wodnego.
— Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że czterech mężczyzn rowerem wodnym przypłynęło do sąsiada pokrzywdzonego. W pewnym momencie przesiedli się do roweru pokrzywdzonego, stojącego na brzegu jeziora, który nie był przymocowany i odpłynęli — relacjonuje oficer prasowa KPP Iława.

— Kiedy wrócili to odstawili zabrany wcześniej rower, a swoim odpłynęli. Policjanci ustalili, że kradzieży roweru dokonał 21-latek. Jak się okazało, nie było to jedyne przewinienie mężczyzny, gdyż połamał on również podłokietnik oraz uszkodził ster — relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut. Kodeks karny za samo zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5