Chłopiec zadławił się kawałkiem ciastka, zaczął się dusić! Uratowała go policjantka po służbie [video]

2021-07-15 13:45:50 (ost. akt: 2021-07-28 10:04:40)
Karolina Jachowska w trakcie udzielania pierwszej pomocy małemu chłopcu, który zadławił się kawałkiem ciastka

Karolina Jachowska w trakcie udzielania pierwszej pomocy małemu chłopcu, który zadławił się kawałkiem ciastka

Autor zdjęcia: KPP Iława

Iławska policjantka w czasie wolnym od służby uratowała życie dziecku, które zakrztusiło się ciastkiem. — Sierż. szt. Karolina Jachowska skutecznie udzieliła pierwszej pomocy chłopcu, a gdy zagrożenie minęło, przekazała malucha matce — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
— Czasami chwila nieuwagi, nawet podczas banalnego zajęcia, może spowodować, że spokojne popołudnie zupełnie zmieni swój przebieg. Do takiego zdarzenia doszło jakiś czas temu, dokładnie w środę 23 czerwca w Iławie — wprowadza w temat oficer prasowa KPP Iława.

Jak relacjonuje asp. Kwiatkowska, po południu matka z dzieckiem wybrała się na zakupy do jednego z lokalnych marketów w Iławie. Dziecko siedziało w wózku, który stał obok mamy wybierającej produkty.

— W pewnej chwili chłopiec połknął kawałek ciastka i zaczął się dusić. W sklepie było w tym czasie głośno. Mama dziecka próbowała mu pomóc, jednak nie przynosiło to skutku. Dramatyczną sytuację zauważyła i na nią zareagowała sierż. szt. Karolina Jachowska, która w czasie wolnym też robiła zakupy w tym miejscu. Policjantka bez chwili wahania wzięła chłopca na ręce i przystąpiła do udzielania mu pierwszej pomocy — mówi rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Karolina Jachowska z buzi chłopca wydobyła części ciastka, po czym pochyliła dziecko głową ku dołowi i klepiąc po plecach próbowała odblokować mu drogi oddechowe.


Nie było czasu do stracenia, ponieważ takie zadławienie może szybko skończyć się tragedią. Gdy po chwili dziecko zaczęło normalnie oddychać, policjantka przekazała je mamie. Dzięki udzieleniu skutecznej pomocy wszystko dobrze się skończyło — dodaje asp. Kwiatkowska.

Dla pewności na miejsce przez obsługę sklepu wezwany został również zespół karetki pogotowia ratunkowego. Medycy zbadali chłopca i — jak się okazało — wszystko było z nim w porządku. Dziecko całe i zdrowe wróciło w objęcia mamy.

sierż. szt. Karolina Jachowska

Iławska policjantka sierż. szt. Karolina Jachowska pracę w policji rozpoczęła w 2003 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Olecku, jako pracownik cywilny. Następnie po 10 latach, już jako funkcjonariusz, prowadziła postępowania w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KPP w Olecku, a w 2015 roku przeniosła się do Komendy Powiatowej Policji w Iławie, gdzie przez prawie trzy lata pracowała w Ogniwie Patrolowo–Interwencyjnym Wydziału Prewencji.

Od 2018 pracuje w Wydziale Prewencji KPP Iława w Zespole ds. Wykroczeń i Profilaktyki Społecznej.

— Sierż. szt. Karolina Jachowska była nagradzana za swoją służbę przez Komendanta Powiatowego Policji w Iławie. Dodatkowo wielokrotnie reprezentowała iławską komendę policji podczas zmagań w piłce siatkowej czy na zawodach smoczych łodzi — rzeczniczka prasowa iławskiej policji przybliża postać swojej koleżanki z jednostki.

Na poniższym filmie, pochodzącym z monitoringu sklepowego, zarejestrowany został moment, w którym policjantka podchodzi do matki z dzieckiem, bierze dziecko w swoje ręce i udziela mu pomocy. Gdy dziecko odzyskuje normalny oddech, oddaje je matce.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3071049 16 lip 2021 08:03

    Dlatego w szkołach przez cały okres nauki powinny być lekcje pierwszej pomocy. Na przykład zamiast religii, bo mitologie religijne każdy może sobie studiować w domu albo w kościele.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Czytelnik #3071027 15 lip 2021 15:17

    Niby prosta sprawa, ale ilu z nas albo stałoby i patrzyło albo nerwowo wydzwaniało na numer alarmowy 112. Dziewczyna nie zastanawiała się długo i zaczęła działać ! Brawo pani Karolino !

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5