Noc pełna wyjazdów! Strażacy aż szesnaście razy ruszali do akcji związanych z burzą

2021-07-15 12:29:09 (ost. akt: 2021-07-15 14:21:46)
Tu akurat zdjęcie ilustracyjne, z akcji na drodze powiatowej Brusiny — Januszewo, w której strażacy-ochotnicy z OSP Susz uczestniczyli w poniedziałek 12 lipca

Tu akurat zdjęcie ilustracyjne, z akcji na drodze powiatowej Brusiny — Januszewo, w której strażacy-ochotnicy z OSP Susz uczestniczyli w poniedziałek 12 lipca

Autor zdjęcia: OSP Susz

Bardzo mocny wiatr, silne opady deszczu, do tego burza z piorunami — już wczoraj późnym wieczorem wiadomo było, że noc ze środy na czwartek (14/15 lipca) będzie bardzo pracowita dla służb ratunkowych z powiatu iławskiego, zwłaszcza dla strażaków.
Jak nam przekazał dzisiaj rano (czwartek 15 lipca) st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie, podczas minionej nocy strażacy z jednostek OSP z pow. iławskiego oraz iławskiej PSP aż szesnaście razy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnicy.

Oprócz tego uczestniczyli także w akcji gaszenia pożaru w Mózgowie (gm. Iława), gdzie w jednym z gospodarstw rolnych płonął budynek z inwentarzem i maszynami rolniczymi w środku.

— Większość wyjazdów związana była z usuwaniem szkód, które powstały w nocy w wielu punktach powiatu iławskiego. Jeden z najpoważniejszych przypadków miał miejsce w Lubawie przy ulicy Grunwaldzkiej, gdzie na budynek mieszkalny przewróciło się drzewo — mówi st. kpt. Rutkowski.

Strażacy-ochotnicy i strażacy zawodowi interweniowali także m.in. w Zalewie, Goryniu (trasa Kisielice — Biskupiec Pom.), Łęgowie, Łążynie, Targowisku Dolnym, Iławie (ul. Wojska Polskiego), Jawtach Wielkich, Kisielicach, Suszu, Bronowie, Olbrachtówku, Szymbarku, Jędrychowie (również uszkodzony dach) — we wszystkich tych miejscowościach silny wiatr wyrywał konary lub nawet całe drzewa.

Natomiast w Rudzienicach (gm. Iława) piorun uderzył w drzewo.

Dzisiejszy wieczór i noc również mogą być niespokojne, prognoza pogody ponownie zapowiada deszcze i burze.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5