Pożar budynku gospodarczego w Mózgowie. Straty wyceniono na ponad 100 tys. zł [ZDJĘCIA]

2021-07-15 09:15:31 (ost. akt: 2021-07-15 09:53:00)
Do pożaru doszło w budynku gospodarczym w Mózgowie (gmina Iława)

Do pożaru doszło w budynku gospodarczym w Mózgowie (gmina Iława)

Autor zdjęcia: OSP Ząbrowo

W miejscowości Mózgowo (gm. Iława, pow. iławski) dzisiaj w nocy doszło do pożaru budynku gospodarczego. W akcji brało udział aż siedem zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej.
W nocy ze środy na czwartek (14/15 lipca) strażacy z powiatu iławskiego brali udział w akcjach związanych nie tylko z usuwaniem skutków burzy (o tym wkrótce na naszym portalu), ale także gasili pożar w Mózgowie.

W jednym z gospodarstw, z nieustalonych na razie przyczyn, wybuchł pożar na poddaszu jednego z budynków. Połączony był on z garażami, w których znajdował się sprzęt rolniczy.

— O godzinie 1:00 w nocy zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Mózgowo. Po przyjeździe okazało się, że w środku są zwierzęta (cielaki, byki), które zostały wypuszczone z palącego się budynku — czytamy w relacji strażaków-ochotników z Ząbrowa, którzy także brali udział w akcji.

— Dach, poddasze i część garażowa były całkowicie objęte pożarem. Żadna z osób nie doznała uszczerbku na zdrowiu, zwierzęta ocalały — relacjonuje OSP Ząbrowo na swoim facebooku.

Jak nam przekazał dzisiaj rano st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie, straty i tak są znaczne, oszacowano je na ponad 100 tysięcy złotych, bo spaleniu (jak wylicza OSP Ząbrowo) uległ ciągnik rolniczy, obora, owijarka i drobny sprzęt rolniczy.

— Nasza jednostka zakończyła działania o godzinie 4:40. Siły i środki zadysponowane do Mózgowa to: OSP Laseczno, OSP Wikielec, OSP Stradomno, OSP Kisielice, OSP Jędrychowo, JRG PSP IŁAWA, OSP Ząbrowo oraz policja — wylicza OSP Ząbrowo.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Fot. OSP Ząbrowo


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5