Wypadek na Jezioraku! Lubawianin skuterem uderzył w łódź, sam ucierpiał

2021-07-14 09:14:52(ost. akt: 2021-07-14 10:09:40)
Skuter, którym po Jezioraku pływał 46-latek z Lubawy

Skuter, którym po Jezioraku pływał 46-latek z Lubawy

Autor zdjęcia: KPP Iława

W najbliższym czasie przed sądem będzie tłumaczył się 46-letni mieszkaniec Lubawy, który uderzył skuterem wodnym w łódź. — Dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów, tj. patentu sternika motorowodnego oraz dowodu rejestracyjnego skutera — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, że na jeziorze Jeziorak, w Szałkowie skuter wodny "wjechał" w łódź, na której były dwie osoby. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

— Okazało się, że 46-latek poruszając się skuterem po tafli jeziora z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w płynącą łódź, którą podróżowało dwóch mężczyzn. W wyniku zdarzenia mieszkaniec Lubawy został ranny w głowę — mówi asp. Joanna Kwiatkowska z KPP Iława.

Jak się również okazało, mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających go do poruszania się skuterem wodnym. Jak twierdził, zostawił je w domu.

— 46-latek z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala. Natomiast za nieprzestrzeganie przepisów Ustawy o Żegludze Śródlądowej oraz nieposiadanie przy sobie obowiązkowych dokumentów, mieszkaniec Lubawy w najbliższym czasie będzie musiał tłumaczyć się przed sądem — dodaje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5