GKS Wikielec rozpoczął przygotowania, choć jeszcze nie wie, w której lidze zagra

2021-07-13 15:33:45(ost. akt: 2021-07-14 11:48:14)
Grający w ataku Szymon Masiak (przy piłce, ostatnio Mławianka) przymierzany jest do GKS-u Wikielec

Grający w ataku Szymon Masiak (przy piłce, ostatnio Mławianka) przymierzany jest do GKS-u Wikielec

Autor zdjęcia: Anita Szymańska / Sercem w obiektywie

W poniedziałek (12 lipca) piłkarze GKS-u Wikielec rozpoczęli przygotowania do sezonu 2020/21. Chciałoby się z automatu napisać, w której lidze ten sezon ma być rozgrywany, jednak wciąż nie ma oficjalnej informacji na temat przyszłości zespołu z gm. Iława.
Nawet już nie będziemy (po raz kolejny) przypominać, o co chodzi w tym całym zamieszaniu. Napiszemy krótko: nie ma jeszcze ostatecznej i oficjalnej decyzji ws. walkoweru za mecz z Bronią Radom (walkower na korzyść GKS-u). Sprawa wciąż jest rozpatrywana w gabinetach Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

Jaki będzie finał tej sprawy? Wciąż nie wiadomo, być może w tym tygodniu dowiemy się czegoś więcej na ten temat, jednak czas nie gra na pewno na korzyść klubu z Wikielca. Kolejne drużyny zgłaszają się po piłkarzy "GieKSy", a ci wciąż nie wiedzą, gdzie ich aktualna ekipa grać będzie w przyszłym sezonie. Opcji jest kilka, nawet z możliwością rozbudowania III ligi do 19. drużyn — wówczas GKS utrzymałby się w lidze. Początek sezonu w III lidze zaplanowano na dni 7-8 sierpnia.

Jak to jednak słusznie zauważa portal internetowy gkswikielec.pl, "mimo iż nie ma jeszcze oficjalnej decyzji w której lidze zagramy, to przygotowania muszą ruszyć własnym tokiem. W poniedziałek 12 lipca drużyna GKS-u Wikielec rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu."

— Na pierwszym treningu pojawiło się 17. zawodników. Czterech młodzieżowców i jeden doświadczony napastnik. Najpierw było krótkie przywitanie w szatni, gdzie kilka słów do drużyny powiedział prezes Krzysztof Bączek, który przedstawił na ten moment sytuację w klubie oraz kiedy możemy spodziewać się decyzji w sprawie walkoweru. Przedstawiono też nowych oraz testowanych zawodników. Na tę chwilę nie będziemy zdradzać personaliów, ponieważ jest za wcześnie i nie wiadomo w której lidze zagramy — czytamy na oficjalnym portalu internetowym Gminnego Klubu Sportowego.

Wiadomo za to na pewno, że z drużyną żegnają się Tomasz Wacławski, o którego przejściu do Jezioraka Iława informowaliśmy w niedzielę oraz Szymon Modrzewski (idzie do Motoru Lubawa).
Z kolei do Wisły Płock, z wypożyczeń do Wikielca, wracają Kamil Cistowski, Paweł Zaroślak i Patryk Szczepański, którzy nie zagrają jesienią w drużynie "GieKSy".

— Jeśli chodzi o Filipa Wójcika, to również wrócił z wypożyczenia do Stomilu Olsztyn i jak się dowiedzieliśmy, pozostanie tam. Krystian Wojno i Maciej Serbintowicz również wrócili do swoich klubów. W treningu nie uczestniczył Sebastian Szypulski, jego nieobecność była usprawiedliwiona — podaje strona gkswikielec.pl.

Jak się dowiedzieliśmy, do drużyny z gminy Iława przymierzany jest bramkostrzelny napastnik Mławianki Mława, Szymon Masiak. Prezes klubu Krzysztof Bączek potwierdza nam, że taki ruch transferowy może rzeczywiście dojść do skutku — przejście Masiaka do klubu z Wikielca jest, według naszej wiedzy, na ostatniej prostej, a do dogadania pozostały formalności.

Przed zespołem trenera Łukasza Suchockiego pierwszy sparing. W środę 14 lipca GKS zagra na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Natomiast w najbliższą sobotę (17 lipca) GKS zagra na wyjeździe test-mecz z Huraganem Morąg (IV liga), początek o godz. 10:30 w Morągu.

Plan sparingów GKS-u Wikielec:
17 lipca (sobota), godz. 10:30: Huragan Morąg (wyjazd)
21 lipca (środa), godz 17:00: Motor Lubawa (wyjazd)
24 lipca (sobota), godz 11:00: Lech Rypin (wyjazd)

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5