Podczas spotkania towarzyskiego "ktoś" ukradł piłę spalinową

2021-07-07 13:57:11 (ost. akt: 2021-07-07 14:10:28)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 27-latkowi. — Mężczyzna, wykorzystując chwilową nieobecność znajomego, ukradł piłę spalinową. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Policjanci z komendy powiatowej w Iławie pod nadzorem prokuratury rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży.

Lubawscy funkcjonariusze podczas patrolu miasta zostali poinformowani o tym, że na jednej z ulic doszło do kradzieży. Pokrzywdzony oświadczył, że prawdopodobnie podczas spotkania towarzyskiego ktoś ukradł mu piłę spalinową — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa KPP Iława.

— Mundurowi ustalili następnie, że przedmiot zabrał 27-latek. Jak się okazało, znajomy pokrzywdzonego wykorzystał chwilę, kiedy to mężczyzna poszedł po alkohol i zabrał mu narzędzie, po czym uciekł. Policjanci zatrzymali mieszkańca Lubawy oraz przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał — relacjonuje rzeczniczka iławskiej policji.

Funkcjonariusze postępowanie w tej sprawie zakończyli aktem oskarżenia. Mundurowi odzyskali skradzioną piłę, którą przekazali pokrzywdzonemu. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5