Iława || 47 załóg ścigało się w rajdzie Razem dla Autyzmu

2021-07-04 12:34:09(ost. akt: 2021-07-04 13:29:07)

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Rajd Samochodowy "JEZIORAK" - Razem dla Autyzmu trwa dziś w Iławie. Do 16:00 otwarta jest strefa eventowa.
W niedzielę (4 lipca) w Iławie zorganizowano Rajd Samochodowy "JEZIORAK" - Razem dla Autyzmu. Współorganizatorka, Monika Smolińska, która jest strażaczką - ochotniczką, a także mamą autystycznego chłopca, mówi, że impreza jest aktem wsparcia i solidarności z osobami żyjącymi ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami. Bliskie kontakty w środowisku rodzin z autyzmem zaowocowały wiele lat temu pomysłem na organizację "niebieskich marszów". Natomiast poznanie Marcina Turulskiego z Lubawskiego Klubu Rajdowego nie mogło skończyć się inaczej. – Rajd ulicami Iławy wymyśliliśmy wspólnie i organizujemy także wspólnie, z dużą ekipą składającą się nie tylko ze służb mundurowych – podkreśla M. Smolińska. To pierwszy rajd samochodowy, który przejechał przez centrum Iławy.

Od rana ulicą Kopernika i Sobieskiego z czasem ścigało się 47 załóg z całego regionu. Poza tym w strefie rodzinnej znalazło się wiele atrakcji, jak na przykład pokazy tresury psa pracującego w iławskim Zakładzie Karnym, oglądanie prawdziwej najprawdziwsza "więźniarki" do przewozu skazanych.
– Najważniejsze w całej akcji jest okazanie naszego wparcia i solidarności rodzinom, w których któryś z członków ma autyzm – podkreślają organizatorzy.


eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5