Po (zwycięskim) Rajdzie Grudziądzkim czas na Iławski Rajd „Jeziorak” – Razem dla Autyzmu

2021-07-03 11:26:00 (ost. akt: 2021-07-03 11:24:30)
Załoga Dawid Lontkowski/Miłosz Lewicki (Honda Civic 1.3 VTEC) zajęła pierwsze miejsce w swojej klasie, co umocniło ją na pozycji lidera w cyklu Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM

Załoga Dawid Lontkowski/Miłosz Lewicki (Honda Civic 1.3 VTEC) zajęła pierwsze miejsce w swojej klasie, co umocniło ją na pozycji lidera w cyklu Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM

Autor zdjęcia: Joanna Głowik Photography

MOTO SPORT || Załogi grupy LRacing! w składzie Piotr Maćkiewicz/Katarzyna Maćkiewicz oraz Dawid Lontkowski/Miłosz Lewicki wzięły udział w 38. Rajdzie Grudziądzkim.
Ostatnio opisywaliśmy rajd w Toruniu, gdzie także nie zabrakło załóg lubawsko-iławskiej grupy rajdowej Lracing!. Więcej w artykule: Załoga LRacing! wygrała Rajd Toruński w swojej klasie!

Teraz natomiast relacjonujemy ich start w Grudziądzu.

>> Zawody, dzięki słonecznej pogodzie, okazały się bardzo emocjonujące i zachęcające do szybkiej jazdy. Organizatorzy 38. Rajdu Grudziądzkiego przygotowali trzy odcinki specjalne przejeżdżane w 3 pętlach, plus ostatni odcinek specjalny nr 10 w nieco zmienionej konfiguracji. Grudziądzka impreza była 2. rundą Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM. Zawodnicy otrzymali książki drogowe oraz karty rajdu, w których wpisywane były czasy przejazdów. Dzięki temu każda z załóg zdobywała cenne doświadczenie potrzebne do startów np. w Mistrzostwach Polski.

Grudziądzkie zmagania okazały się bardzo wymagającym rajdem. Każda z prób sportowych zorganizowana była w innym miejscu: PS1 – Szybka próba na nowo oddanej drodze publicznej, PS2 Parking — bardzo kręta próba, PS3 – próba na dziurawym asfalcie, dobrze znana naszym zawodnikom z 1. rundy Grudziądzkiego Mistrza Kierownicy. Nie wszyscy ustrzegli się błędów w trakcie przejazdów, a za te organizator przewidział dodatkowe sekundy karne.

Reprezentujący Grupę Rajdową LRacing! Piotr Maćkiewicz jadący razem z Katarzyną Maćkiewicz startowali w Audi TT Quattro w najwyższej klasie 4., czyli aut z pojemnością powyżej 2000ccm z napędem 4x4. Zawsze uśmiechnięta załoga w bardzo szybkim aucie nie ustrzegła się niestety kliku błędów, co zadecydowało o ostatecznym wyniku. Piotr i Kasia zajęli 4. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 4. miejsce w klasie 4. Strata do trzeciego miejsca wyniosła 0,87 sekundy, a do drugiego miejsca karę za jeden pachołek (5 sekund).

Mogło być pięknie, jednak jeden błąd na próbie nr 5 zadecydował o spadku na czwarte miejsce. Mimo to razem z Kasią bawiliśmy się świetnie. Musimy popracować na naszą koncentracją, aby więcej nie przytrafiały nam się takie błędy — komentuje Piotr.

— Współpraca z mężem wychodzi nam coraz lepiej, Piotr stosuje się do moich wskazówek dzięki czemu na każdym odcinku jesteśmy coraz szybsi — uśmiecha się Kasia.

Załoga Dawid Lontkowski/Miłosz Lewicki wystartowała w klasie 1, jadąc Honda Civic 1.3 VTEC, która bardzo sprawnie poruszała się po odcinkach specjalnych, dzięki czemu wygrała 8 z 10 prób sportowych w swojej klasie. Zawodnicy w szybkim tempie uzyskali dużą przewagę nad rywalami i nie oddali jej do samego końca. Lontkowski i Lewicki ponownie zajęli pierwsze miejsce w klasie 1 (auta z pojemnością do 1400ccm) oraz uzyskali 10. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, co umocniło ich na pozycji lidera w cyklu Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM.

— 38. Rajd Grudziądzki okazał się dla nas dosyć trudnym rajdem — ocenia Dawid. — Mój samochód przygotowywany jest do ścigania się bez pilota w zawodach wyścigowych typu Trackday lub TimeAttack, dlatego bardzo potrzebny w takich zawodach hamulec ręczny był naszym największym problemem. Jednak mimo wielokrotnego cofania udało się wygrać zawody w naszej klasie oraz umocnić się na fotelu lidera cyklu — dodaje Lontkowski.

Zawodnicy LRacing! dziękują za pomoc i wsparcie partnerom oraz możliwości, dzięki którym mogą reprezentować Lubawę i Iławę w zmaganiach moto-sportowych.
— Podziękowania należą się również Michałowi Szymańskiemu z Lubawy za wielką pomoc w organizacji dojazdu na zawody naszej załogi — mówi Dawid Lontkowski.

Zawodnicy lubawsko-iławskiej grupy kolejny start planują już w tę niedzielę 4. lipca, wystartują wówczas w Iławskim Rajdzie Samochodowym „ Jeziorak” – Razem dla Autyzmu, organizowanym przez Lubawski Klub Rajdowy. Kierowcy LRacing! zapowiadają walkę o najwyższe pozycje, jednak nie ukrywają, że w tym cyklu są gościnnie ze względu na lubawsko-iławską publiczność.

Na pewno wystartują załogi Audi TT, Citroena C2 VTS oraz Fiata 126p. — Do kibicowania zapraszamy wszystkich czytelników oraz kibiców moto-sportowych, którzy wspierają grupę również w mediach społecznościach, na które serdecznie państwa zapraszamy — dodaje Piotr Bartczak, menadżer grupy.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5