5:4 to za mało. Unia przegrała baraże i zostaje w okręgówce [pozostałe wyniki]

2021-07-01 14:50:30(ost. akt: 2021-07-01 15:17:50)
Tuż przed pierwszym gwizdkiem w meczu Unia — Błękitni

Tuż przed pierwszym gwizdkiem w meczu Unia — Błękitni

Autor zdjęcia: KS Unia Susz

Wczoraj po południu (środa 30 czerwca) rozegrano rewanżowe spotkania barażowe w rozgrywkach organizowanych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Unia Susz walczyła o awans do IV ligi, jednak już po pierwszym meczu było wiadomo, że osiągnięcie tego celu jest bardzo mało realne.
Drużyna z Susza zajęła drugie miejsce w sezonie 2020/21 w tabeli grupy 2 klasy okręgowej. Tym samym zespół trenera Jarosława Chodowca wywalczył prawo gry w barażach o awans do IV ligi. Rywalem suszan w dwumeczu byli Błękitni Pasym, którzy zajęli miejsce (12) w strefie barażowej IV ligi.

Przypomnijmy: w pierwszym, rozegranym w sobotę (26 czerwca) meczu barażowym suszanie przegrali na wyjeździe z Błękitnymi 5:1. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Koniec marzeń o IV lidze? Unia wysoko przegrała w barażu.

Już wówczas było wiadomo, że wywalczenie awansu będzie niezwykle trudne. Drużyna trenera Jarosława Chodowca musiałaby pokonać u siebie bardzo wysoko rywala z Pasymia.

Do rewanżu doszło wczoraj (środa 30 czerwca) na stadionie przy ul. Leśnej w Suszu. — Drugi mecz barażowy wygrywamy 5:4, jednak w końcowym rozliczeniu to Błękitni Pasym w przyszłym sezonie zagrają w IV lidze. Biało-niebieskim dziękujemy za walkę, bo mimo braków kadrowych [o których pisaliśmy już w relacji z pierwszego spotkania — przyp. red] chłopaki pokazali charakter i wolę walki — czytamy w mediach społecznościowych KS Unii Susz.

>> W środę rozegrano także wszystkie pozostałe rewanżowe mecze barażowe o udział w forBET IV lidze, klasie okręgowej i spotkanie o utrzymanie w A-klasie. Jeśli chodzi o zespoły z powiatu iławskiego, to bardzo ważny jest wynik osiągnięty przez Avistę Łążyn, która wygrała u siebie ze Startem Kruklanki i zachowała byt w A klasie.

Wyniki baraży przedstawiają się następująco:

Wyniki rewanżowych meczów barażowych o forBET IV ligę:

Unia Susz — Błękitni Pasym 5:4 (pierwszy mecz 5:1 dla Błękitnych i to oni się utrzymali)

Rominta Gołdap — Pisa Barczewo 0:1 (pierwszy mecz 2:1 dla Pisy i to ona się utrzymała)

Wyniki rewanżowych meczów o udział w klasie okręgowej:

KS Wojciechy — Orzeł Janowiec Kościelny 0:2 (pierwszy mecz 3:0 dla KS Wojciechy i to oni zagrają w klasie okręgowej)

Ossa Biskupiec Pomorski — Barkas Tolkmicko 5:1 (pierwszy mecz 4:1 dla Ossy i to ona zagra w klasie okręgowej)

Rona 03 Ełk — Victoria Bartoszyce 4:1 (pierwszy mecz 7:2 dla Rony i to ona zagra w klasie okręgowej)

Wyniki barażu o utrzymanie w A klasie:

Avista Łążyn — Start Kruklanki 4:0 (2:0) (Avista utrzymała się w A klasie)
Bramki: Wroński (24), Baczewski (39), Malinowski (61), Golder (90+1)

AVISTA: Jakub Lewalski (90+1 Patryk Orzechowski) – Bartosz Korpalski, Bartosz Groszkowski, Łukasz Junkier (75 Bartosz Bilicki), Łukasz Rubalewski (70 Rafał Rynkowski), Paweł Senkowski (62 Adrian Linkner), Rafał Dudek, Szymon Wroński (88 Jakub Groszkowski), Miłosz Krajewski, Jakub Baczewski (55 Damian Golder), Daniel Malinowski (89 Paweł Pałkowski)

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5