Policjanci pomogli łabędziej rodzinie, która szukała dostępu do wody [wideo]

2021-07-01 13:11:32 (ost. akt: 2021-07-01 13:24:31)
Policjanci odprowadzili łabędzie do najbliższego akwenu

Policjanci odprowadzili łabędzie do najbliższego akwenu

Do niecodziennej interwencji zostali wezwani policjanci z komendy powiatowej w Iławie. Funkcjonariusze, wraz z pracownikiem urzędu miasta w Zalewie, pomogli łabędziej rodzinie, która szukała dostępu do wody i w efekcie znalazła się na ruchliwej drodze na trasie Boreczno — Iława (gm. Zalewo, pow. iławski).
Jak podkreśla asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława, służba w policji to nie tylko walka z przestępcami i wykrywanie różnych wykroczeń. — Zdarzają się również nietypowe i wyjątkowe interwencje. Taka jak ta, którą przeprowadzili iławscy policjanci. W pobliżu miejscowości Boreczno interweniowali wobec łabędziej rodziny, która zmęczona upałem, idąc drogą szukała dostępu do wody — mówi oficer prasowa iławskiej policji.

Wielokrotnie piszemy o tym, że policjanci w trakcie służby oraz poza nią niosą pomoc potrzebującym, którzy znajdują się w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Jak się często okazuje, taka pomoc potrzebna jest nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Tak też stało się w środę (30 czerwca) kilka minut po godz. 10:00.

— Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o nietypowych pieszych idących z Boreczna w kierunku Iławy. Zgłaszający podał, że dwa dorosłe łabędzie i pięć małych idą drogą, przez co stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zgłaszający oświadczył również, że łabędzie nie mają drogi ucieczki w razie niebezpieczeństwa — relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska.

Rzeczniczka prasowa iławskiej policji dodaje: — Policjanci, którzy często ratują mienie, zdrowie i życie ludzkie, nie przechodzą również obojętnie wobec zwierząt potrzebujących pomocy. Dlatego funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku, gdzie zauważyli idące drogą ptaki. Na miejsce również przyjechał pracownik urzędu miasta w Zalewie — mówi oficer prasowa KPP Iława.

Policjanci wspólnie z mężczyzną zadbali o bezpieczeństwo ptaków, jak i innych uczestników ruchu drogowego i z ruchliwej drogi przeprowadzili zwierzęta na pole. Następnie funkcjonariusze odprowadzili je do najbliższego akwenu. Dzięki informacji od zgłaszającego i wspólnym działaniom pracownika urzędu oraz policjantów łabędzia rodzina bezpiecznie wróciła do wody.

Poniżej publikujemy nagranie z tej (niezwykłej) interwencji.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5