Dramat kobiety — jej partner poniżał ją, bił, groził pozbawieniem życia. Jest areszt dla recydywisty

2021-06-29 08:56:49 (ost. akt: 2021-06-29 09:04:02)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Sąd rejonowy w Iławie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 27-latka. — Mężczyzna wyzywał, ośmieszał, bił oraz groził pozbawieniem życia swojej partnerce. Kodeks karny za to przestępstwo w warunkach tzw. „recydywy” przewiduje karę do siedmiu i pół roku pozbawienia wolności — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Suscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące znęcania się przez 27-latka nad partnerką. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wielokrotnie wszczynał awantury ze swoją konkubiną.

— Mężczyzna wyzywał ją, ośmieszał, poniżał, bił, groził pozbawieniem życia. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie poprosiła o pomoc policjantów — relacjonuje oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— W związku z agresywnym zachowaniem, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dodatkowo okazało się, że 27-latek podczas zatrzymania posiadał jeszcze przy sobie amfetaminę. W związku z tym sąd zastosował wobec mieszkańca Susza tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu — dodaje asp. Kwiatkowska.

Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności w warunkach tzw. "recydywy" przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5