"Chudy" wraca do oktagonu! P. Duński będzie walczył na gali FEN 35

2021-06-16 15:31:14 (ost. akt: 2021-06-16 15:47:44)
W ten sposób (dźwignia nogami na głowę rywala) Patryk Duński (z lewej) pokonał Macieja Kalicińskiego

W ten sposób (dźwignia nogami na głowę rywala) Patryk Duński (z lewej) pokonał Macieja Kalicińskiego

Autor zdjęcia: Relacje Regionalne

— To naprawdę duża szansa dla Patryka, bo federacja FEN to ścisła polska i nie tylko polska czołówka jeśli chodzi o organizację gal MMA — mówi trener Dawid Tarasiewicz, a na myśli ma Patryka Duńskiego i jego najbliższą walkę z Kamilem Łebkowskim, do której dojdzie w sobotę 26 czerwca w Ostródzie.
Proszę sobie wyobrazić, że Patryk Duński ostatnią (zawodową) walkę stoczył... dwa lata temu! W sobotę 1 czerwca 2019 zawodnik Arrachiona Iława przez techniczny nokaut pokonał w walce wieczoru gali CFN Macieja Kalicińskiego i mocno zaskoczył widownię obserwującą w Kamiennej Górze galę Contender Fight Night.
Więcej na ten temat w artykule: MMA|| Wspaniałe zwycięstwo Patryka Duńskiego! Trójkąt, kopnięcia z pięty i Maciej Kaliciński pokonany [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak wówczas zaznaczyliśmy, "ta widowiskowa wygrana Duńskiego może znacznie przyspieszyć jego karierę na zawodowym ringu". Tak też się stało.

Kolejną walkę popularny "Chudy" miał stoczyć 28 marca 2020 na swoim terenie, czyli w Iławie, jednak gala Prospekt, która miała się odbyć się w hali widowiskowo-sportowej, nie doszła do skutku z powodu pandemii. Jak więc widać, także w MMA koronawirus nieźle namieszał. Na szczęście również w świecie sportów walki wszystko powoli wraca do normalności.

>> W sobotę 26 czerwca w ostródzkim amfiteatrze dojdzie do dali MMA FEN 35: LOTOS Fight Night. Jedną z walk będzie pojedynek Patryka Duńskiego z Kamilem Łebkowskim.

— Przerwa od ostatniej walki Patryka była rzeczywiście bardzo długa, ale na szczęście wraca do oktagonu i w końcu stoczy kolejną zawodową walkę — mówi Dawid Tarasiewicz, trener zawodników Arrachiona Iława.

— To naprawdę duża szansa dla Patryka, bo federacja FEN to ścisła polska i nie tylko polska czołówka jeśli chodzi o organizację gal MMA. Długo czekaliśmy na to, aby reprezentant iławskiego klubu mieszanych sztuk walki mógł stoczyć pojedynek na tak dużej gali — dodaje Tarasiewicz.

Patryk Duński (6-5-1, 2 KO, 2 SUB) podejmie Kamila Łebkowskiego (18-10, 9 KO, 2 SUB) podczas gali FEN 35: LOTOS Fight Night — czytamy w zapowiedzi walki na fen-mma.com

Duński na zawodowstwie przebywa od 2014 roku, reprezentuje klub Arrachion MMA Iława i ma 28 lat. W ostatnim pojedynku pokonał przez poddanie Macieja Kalicińskiego, wcześniej w premierowej odsłonie znokautował Davita Karapetiana. Duński w 2018 roku zremisował z Hubertem Sulewskim, a wcześniej mierzył się ze znanymi z klatki FEN zawodnikami – Danielem Rutkowskim, Kacprem Formelą czy Damianem Frankiewiczem.

Łebkowski w październiku 2018 roku po bardzo dobrym pojedynku wygrał jednogłośną decyzją sędziów z Łukaszem Demczurem. Wcześniej toczył znakomite boje z Gabrielem Silvą i Daguirem Imavovem, na rozkładzie ma byłego zawodnika UFC, Piotra Hallmanna. Łebkowski jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w historii FEN. Bohater wielu walk wieczoru 26 czerwca po raz drugi wystąpi przed ostródzką publicznością — dodają organizatorzy.

>> Iławska filia Arrachiona Olsztyn ostro trenuje — ekipa trenera Tarasiewicza ma za sobą starty w już postpandemicznym sezonie, a w najbliższą sobotę 19 czerwca trzech zawodników z Iławy pojedzie do Warszawy na zawody ACB JJ, czyli zmagania jiu-jitsu.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5