GKS blisko spadku. „Przegrywamy najważniejszy mecz sezonu”

2021-06-14 14:26:33(ost. akt: 2021-06-14 15:01:32)
Zdjęcie zrobione tuż po zakończeniu meczu GKS - Lechia

Autor zdjęcia: gkswikielec.pl

GKS Wikielec ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie się w III lidze. No chyba, że na konto walczącej o uniknięcie spadku drużyny trenera Łukasza Suchockiego wrócą dwa walkowerowe punkty za mecz z Bronią.
GKS Wikielec – Lechia Tomaszów Maz. 0:1 (0:1)
0:1 – Buczkowski (31)

czerwona kartka: Drabik (63, Lechia, za drugą żółtą)

GKS: Wieczerzak – Sz. Jajkowski, M. Jajkowski, Otręba, Korzeniewski, Grzybowski (62 Szczepański), Rosoliński (65 Wacławski), Szypulski (82 Kacperek), Jankowski, Wójcik, Bartkowski

„Przegrywamy najważniejszy mecz sezonu. (…) Straciliśmy los, który mieliśmy we własnych rękach” – podkreśla oficjalny portal beniaminka z Wikielca po sobotnim spotkaniu z Lechią.
Drużyna trenera Łukasza Suchockiego przegrywała po pierwszej połowy po golu Łukasza Buczkowskiego w 31 minucie. W drugiej części meczu nie potrafiła doprowadzić do remisu, nawet mimo przewagi jednego zawodnika na boisku, bo czerwoną kartką w 63 minucie spotkania ukarany został Michał Drabik (za drugą żółtą).

W najbliższą sobotę (19 czerwca) GKS zamknie rozgrywki wyjazdowym meczem z KS Wasilków (godz. 17). Obecnie ma trzy punkty straty do Broni Radom, która zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli III ligi. Wiadomo już na pewno, że z II ligi do III nie spadnie Znicz Pruszków oraz Olimpia Elbląg, a więc z gr. 1 III ligi do niższej klasy "poleci" siedem drużyn.

GKS zajmuje najwyższe miejsce w grupie spadkowej, jednak aby wyprzedzić Broń w klasyfikacji końcowej i tym samym utrzymać się w lidze, musiałby bardzo wysoko wygrać w Wasilkowie, a Broń musiałaby przegrać w ostatniej serii na swoim terenie z Lechią Tomaszów Maz. Regulamin określa bowiem, że wobec takiej samej liczby punktów o kolejności w tabeli końcowej decyduje bilans bramek. A ten obecnie Broń jest na jednobramkowym plusie, podczas gdy GKS ma osiem goli na minusie. Marne szanse, choć możliwe. Pozostaje jednak jeszcze jedna alternatywa.

Klub z Wikielca walczy bowiem jeszcze o dwa walkowerowe punkty za mecz z... Bronią Radom. Przypomnijmy pokrótce: podczas rozegranego w Wikielcu spotkania 22 kolejki Broń przeprowadziła zbyt dużo zmian, a konkretnie przerw na zmiany w trakcie trwania meczu. Drużyna z Radomia została początkowo ukarana przez prowadzący rozgrywki Łódzki ZPN walkowerem, jednak PZPN uchylił tę decyzję i przywrócił wynik z boiska (2:2).

GKS nie godzi się z takim werdyktem i w tym tygodniu będzie składał wniosek o kasację tej decyzji i powrót dwóch punktów na konto zespołu z Wikielca, tym samym Broń straciłaby jeden. Chyba nie trzeba tłumaczyć, ile te dwa punkty znaczyłyby w kontekście walki o utrzymanie.