Masz pomysł na kulturę? Daj znać! Dostaniesz 7,5 tysiąca

2021-06-14 11:20:41 (ost. akt: 2021-06-14 13:06:59)
A może inicjatywa z elementami teatru...? Na zdjęciu grupa teatralna Arlekin ze Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Iławie

A może inicjatywa z elementami teatru...? Na zdjęciu grupa teatralna Arlekin ze Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Iławie

Autor zdjęcia: archiwum Gazety Iławskiej

Aż 7,5 tysiąca złotych może otrzymać nieformalna grupa lub osoba, która przedstawi ciekawy pomysł na działanie kulturalne. Konkurs na realizację oryginalnej inicjatywy ogłosiło właśnie Iławskie Centrum Kultury.
Do 28 czerwca 2021 r. do godz. 15:30 Iławskie Centrum Kultury przyjmuje zgłoszenia na ciekawe i innowacyjne pomysły, które przy wsparciu ICK oraz Narodowego Centrum Kultury zostaną zrealizowane w Iławie.

Nabór skierowany jest do osób indywidualnych i grup nieformalnych, które gotowe są prowadzić działania animacyjne w obszarze kultury.

"Program jest dla Ciebie, jeśli posiadasz pomysł na ciekawą inicjatywę kulturalną. Twój pomysł może uzyskać wsparcie finansowe do 7,5 tys. zł bez finansowego wkładu własnego" – informuje ICK.
Inicjatywy mogą zgłaszać osoby od 14 roku życia z pełnoletnim opiekunem.
Każdy z uprawnionych do udziału w projekcie może zgłosić jedną inicjatywę. Dopuszcza się możliwość bycia członkiem w kilku grupach nieformalnych.
Inicjatywy muszą być realizowane w okresie od 1 sierpnia do 31 października 2021 roku.
Nie będą dofinansowane działania sportowe oraz o charakterze rekreacyjnym.

Projekt „Kultura – wspólna sprawa. Diagnoza społeczności lokalnej w Iławie” składa się z dwóch części. Pierwsza obejmowała diagnozę społeczności lokalnej zakończoną powstaniem raportu oraz ogłoszeniem konkursu. W drugiej części realizacji projektu zostanie wyłonionych od 3 do 7 inicjatyw spośród pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców Iławy.


Proponowana inicjatywa kulturalna powinna nawiązywać do rekomendacji zawartych w raporcie będącym efektem przeprowadzonej diagnozy społeczności lokalnej. Aby uzyskać dofinansowanie, wypełnij formularz i dostarcz go do Iławskiego Centrum Kultury. Wszystkie szczegóły postępowania zostały określone w regulaminie.

Poza tym ci, którzy chcieliby skonsultować swój pomysł i dopytać, jak napisać wniosek, mogą przyjść 17 czerwca do holu kina "Pasja". Tam, w godz. 16:00-19:00, odbędą się konsultacje społeczne w związku z konkursem.

Informacji o konkursie i pomoc w wypełnieniu formularza udziela ICK od poniedziałku do piątku w godz. 07.30-15.30 w swej siedzibie (ul. Niepodległości 13a, budynek kina, wejście z lewej strony) oraz pod numerem tel. 89 649 16 16.
Osoba do kontaktu: Renata Rajewska-Wróblewska, e-mail: rwroblewska@ickilawa.pl

eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5