Popili, a potem za kółko

2021-06-14 09:54:07 (ost. akt: 2021-06-14 10:28:21)
Wypadek w Dobrzykach

Wypadek w Dobrzykach

Autor zdjęcia: KPP Iława

Wypadł z jezdni i uderzył w drzewo... Nie ustąpiła pierwszeństwa... 3,5 promila alkoholu, 2 promile, kierowanie bez uprawnień – w ostatni weekend wielu niebezpiecznych sytuacji można było uniknąć.
O tym przekonał się w piątek (11 czerwca) 24–latek. Mężczyzna, kierując samochodem marki kia, na prostym odcinku drogi w Dobrzykach w gminie Zalewo nie zapanował nad kierowanym przez siebie samochodem. Wypadł z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Na szczęście mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec Zalewa kierował kią, mając prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu.

Natomiast kilka godzin później w Lasecznie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 63–latek kierował jednośladem, mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Tymczasem w sobotę (12 czerwca), także w Lasecznie, kilka minut po godz. 14:00 21–latka kierująca mazdą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do bocznego zderzenia z kierującą kią. Pasażerka mazdy z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala.

Kolejnego nietrzeźwego rowerzystę zatrzymali policjanci w gminie Zalewo. Okazało się że 50–latek kierował jednośladem mając 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę po godz. 10:00 policjanci zatrzymali 36–latka. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna jedną z lubawskich ulic jechał rowerem pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

W Iławie natomiast policjanci zatrzymali 21–latka. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali w policyjnych systemach. Okazało się, że mieszkaniec powiatu nowomiejskiego, kierował vw mając zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie 24 punktów.

Tymczasem w Suszu policjanci zatrzymali kierującego mercedesem, który jeździł samochodem, pomimo braku uprawnień do kierowania samochodem.


eka na podstawie informacji KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5