Nie mogą się rozstać z muzyką [+ ZDJĘCIA i WIDEO]

2021-06-12 22:35:55 (ost. akt: 2021-06-12 23:07:00)
Sebastian Ewertowski jako dyrygent

Sebastian Ewertowski jako dyrygent

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Ani z muzyką, ani ze sobą nawzajem nie mogą się rozstać absolwenci i przyjaciele Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Iławie. Choć w orkiestrze już dawno nie grają, to spotykają regularnie, by występować przed iławską publicznością.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Iławy przez wiele lat była wizytówką naszego miasta. Nietrudno zrozumieć więc, że zżycie i sentyment do tamtych czasów są nadal w osobach związanych z orkiestrą wielkie. To już kolejny raz, kiedy jej absolwenci i przyjaciele zebrali się, by wystąpić przed iławską publicznością. Zagrano utwory i nowe, i stare, pamiętane z wykonań pod batutą Bogdana Olkowskiego.
Tamburmajorką, czyli osobą wykonującą układ taneczny z buławą (a zazwyczaj maszerującą przed orkiestrą) byłą tym razem Monika Ulatowska.
Nie zabrakło wspomnień zmarłego blisko trzy lata temu kapelmistrza Bogdana Olkowskiego. Pozostając w klimacie wspomnień, orkiestranci zagrali utwór Memory, wykonywany pierwotnie przez Barbrę Streisand. Koncertowi przysłuchiwała się wdowa po śp. Kapelmistrzu.


Koncert na chwilę przerwał kapuśniaczek, który szybko przerodził się w ulewę. Muzycy i publiczność błyskawicznie schowali się pod gościnnym dachem pobliskiej Galerii Jeziorak. I tam kontynuowano jeszcze przez prawie godzinę, dołączając do tego taniec w wykonaniu Zosi Dembińskiej.
Całością dyrygował absolwent orkiestry, niezwykle charyzmatyczny na scenie, Sebastian Ewertowski. Zresztą i pozostali muzycy jak zwykle dali z siebie wszystko.


eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5