Artystyczna gratka w wieży ciśnień [+FOTO i WIDEO]

2021-06-12 20:34:50 (ost. akt: 2021-06-12 22:08:34)
Agata Topolewska (z prawej) była także kuratorką wystawy

Agata Topolewska (z prawej) była także kuratorką wystawy

Autor zdjęcia: Edyta Kocyła-Pawłowska

Do końca czerwca w wieży ciśnień na Osiedlu Podleśnym można obejrzeć wystawę prac autorstwa aż 11 artystów. Miejsce jest wyjątkowe, bo wieża na co dzień jest zamknięta dla odwiedzających.
W piątkowy wieczór (11 czerwca) młodzi adepci sztuk pięknych, którzy studiują na ostatnim, magisterskim roku Instytutu Sztuk Pięknych UWM w Olsztynie, zaprosili na wernisaż swojej wystawy. Anna Czaplińska, Jan Karbowski, Natalia Śliwińska, Wiktoria Florczak, Helena Wiszniewska, Weronika Jeziorek, Katarzyna Słabińska, Anna Stepnowska, Magdalena Boduszek, Joanna Wiktorzak, a wśród nich iławianka, Agata Topolewska. Zaproszono rodziny artystów, wykładowcę w Instytucie Macieja Łojewskiego, przedstawicieli władz Iławy oraz miłośników sztuki.


Dziedziny sztuki, które prezentowane są na wystawie, są tak różnorodne, jak studenci, które je tworzyli. To podsumowanie wspólnej 5-letniej drogi i przedstawienie przekroju fascynacji różnymi technikami. Prace są wyeksponowane wyjątkowo interesująco, bo we wnętrzu zabytkowej wieży ciśnień, położonej przy ul. 1 Maja w Iławie. Odwiedzających czekają zatem dwie gratki jednocześnie: wydarzenie artystycznie i możliwość odwiedzenia zamkniętej na co dzień wieży.
Wystawę można oglądać do końca czerwca.eka
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5