Siatkarska Gala Zrywu — tym razem na plaży, a nie w hali [zdjęcia, wyniki]

2021-06-11 14:42:24 (ost. akt: 2021-06-11 17:09:16)
Zdjęcie uczestników Gali Zrywu na Plaży

Zdjęcie uczestników Gali Zrywu na Plaży

Autor zdjęcia: arch. Zryw-Volley

Piaszczyste boiska Dzikiej Plaży w Iławie były miejscem spotkania siatkarek i siatkarzy MKS Kris-Bus Zryw-Volley oraz wychowanków iławskiego klubu podczas Pierwszej Letniej Gali Siatkówki Plażowej Zrywu.
Uczestnicy gali rywalizowali w przyjaznej, sportowej atmosferze w kategorii par mieszanych i w turnieju dziewcząt, a najmłodsi adepci siatkówki ze Zrywu brali udział w swoich pierwszych zawodach siatkówki plażowej.

— W tych zmaganiach wynik sportowy był na drugim planie, najważniejsze dla uczestników było spotkanie wychowanków klubu z trenerami oraz z młodszymi koleżankami i kolegami, aktualnie trenującymi w Zrywie — podkreśla Mieczysław Pietroczuk, trener i założyciel iławskiego klubu siatkarskiego.

W turnieju par mieszanych uczestniczyło sześć zespołów, do turnieju dziewcząt zgłosiły się cztery pary, natomiast w turnieju najmłodszych grały trzy zespoły.

Podczas Pierwszej Letniej Gali Siatkówki Plażowej Zrywu wychowankowie i trenerzy postanowili, że ta impreza stanie się cyklicznym wydarzeniem odbywającym się każdorazowo w okolicach Świąt Bożego Ciała w letniej odmianie siatkówki, natomiast tradycyjne spotkania w hali podczas Świątecznej Gali Siatkówki Zrywu będzie odbywało się w terminach jak dotąd, czyli zbliżonych do Świąt Bożego Narodzenia.

Siatkarki i siatkarze Zrywu od wielu lat mają duże osiągnięcia w siatkówce plażowej w Polsce oraz w rywalizacji międzynarodowej. Szkolenie, obok zajęć z piłki siatkowej w tradycyjnej odmianie, obejmuje również zajęcia w okresie letnim i udział w zawodach siatkówki plażowej.


— Jesteśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi z tego spotkania wychowanków i naszych siatkarek i siatkarzy — mówią jednym głosem Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk, trenerskie małżeństwo z Iławy.

— Sam pomysł rozgrywania letniej gali wynikał z zaangażowania naszych wychowanków, którzy zawsze chętnie przybywają na zawody w siatkówce plażowej organizowane w Iławie, od Mistrzostw Iławy po zawody z cyklu Lato z Beach Volley. Bardzo nam było przykro, że gość honorowy Maciej Rudol nie mógł tym razem uczestniczyć symbolicznie w tej imprezie. Niestety kontuzja, której doznał podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata, nie pozwoliła Maćkowi tym razem uczestniczyć w zawodach i przybyć na spotkanie, którego sam był między innymi pomysłodawcą — dodają szkoleniowcy.

Rolę gościa na zawodach po Maćku przejął Mateusz Łysikowski, wielokrotny młodzieżowy reprezentant Polski w beach volleyu, w kilku zawodach również partner na boisku Maćka Rudola. Jak przystało na gościa, występując w parze z Martą Pietroczuk, pokonali wszystkich swoich przeciwników i zwyciężyli w zawodach par mieszanych. W turnieju dziewcząt zwyciężyła para Maria Tasarz i Ewelina Jarnicka, natomiast wśród najmłodszych uczestników gali triumfował zespół Kacper Borszewski / Konrad Rząca.

Pierwsza Letnia Gala Siatkówki Plażowej Zrywu 2021

Wyniki:

Turniej Par Mieszanych:
1. Marta Pietroczuk/Mateusz Łysikowski
2. Zuzanna Iwankowska/Robert Rólkiewicz
3. Iwona Kulińska/Łukasz Brzeziński
4. Dominika Zapadka/Krzysztof Rząca
5. Monika Pietroczuk/Łukasz Karpiński
6. Nikola Sołobodowska/Damian Urbański

Turniej Dziewcząt:
1. Maria Tasarz/Ewelina Jarnicka
2. Paulina Cichowska/Oliwia Bączek
3. Natalia Lewko/Maja Pomoryn
4. Olga Nowak/Julia Olszewska

Turniej Najmłodszych:
1. Kacper Borszewski/Konrad Rząca
2. Mateusz Zapadka/Fabian Groszek
3. Klaudia Górzyńska/Martyna Kaczmarczyk

Uwaga! Trwa letni nabór do Zrywu
Zajęcia prowadzą trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk na Plaży Miejskiej „Dzika Plaża” w Iławie, ul. Kajki. Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami: Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk tel. 693 730 038.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ Z SIATKÓWKI PLAŻOWEJ
KADRA „B” DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW (Szkoła Podstawowa klasy VI-VIII, Szkoła Ponadpodstawowa klasy I)
Termin: wtorek, środa, piątek – godzina 16:00–17:30
Miejsce: Dzika Plaża w Iławie ul. Kajki

ZESPÓŁ LIGOWY MKS KRIS-BUS ZRYW-VOLLEY IŁAWA (młodziczki, kadetki, juniorki — Szkoła Podstawowa klasy VIII, Szkoła Ponadpodstawowa klasy I-III)
Termin: wtorek, środa, czwartek, piątek – godzina 16:00 – 18:00, sobota 11:00
Miejsce: Dzika Plaża w Iławie ul. Kajki

SZKÓŁKA PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW (Szkoła Podstawowa klasy III-V)
Uwaga! Zajęcia dla tej grupy od 1 września 2021

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5