87-latek błąkał się po mieście. Miał problemy z pamięcią, nie znał swojego adresu

2021-06-11 12:25:47 (ost. akt: 2021-06-11 13:09:18)
zdjęcie jest ilustracją do artykułu

zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pomogli starszemu mężczyźnie. — Mieszkaniec miasta miał problemy z pamięcią, nie znał swojego adresu zamieszkania i nie mógł dotrzeć do domu. Policjanci ustalili personalia 87-latka i iławianin szczęśliwie wrócił do domu — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie relacjonuje zdarzenie:
— Służba patrolowa każdego dnia stawia przed policjantami różne wyzwania. Czasami trzeba interweniować tam, gdzie dochodzi do zakłócenia ładu i porządku publicznego, czasami trzeba podjąć czynności służbowe wobec osób, które złamią prawo. Bywa jednak i tak, że policjanci zostają poinformowani o wydającej się z pozoru zwykłej sytuacji, która — jak się później okazuje — mogłaby skończyć się nieszczęśliwie — zaczyna asp. Kwiatkowska.

— O takiej właśnie sytuacji zostali poinformowani w czwartek 10 czerwca kilka minut po godz. 23:00 nasi policjanci. Zgłaszająca oświadczyła, że jedną z ulic w mieście idzie starszy mężczyzna, nie wie jak się nazywa i gdzie mieszka. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku, gdzie spotkali mężczyznę — relacjonuje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

87-latek przekazał mundurowym jakieś nazwisko, jednak nikt z sąsiadów go nie rozpoznał. Funkcjonariusze na podstawie tych szczątkowych informacji ustalili personalia iławianina, a następnie odwieźli starszego pana do domu.

— Właściwa reakcja i okazana pomoc świadka oraz iławskich policjantów być może zapobiegła nieszczęśliwym wydarzeniom — zauważa asp. Joanna Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5