Z promilami na motorower. Pijanych na drogach wciąż niestety nie brakuje

2021-06-11 10:31:49 (ost. akt: 2021-06-11 11:09:57)

Autor zdjęcia: mat. policji

Policjanci z komendy powiatowej w Iławie w ostatnich dniach zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich — jak się okazało — był poszukiwany przez sąd. Drugi natomiast kierował motorowerem będąc pod wpływem alkoholu.
— Przy każdej możliwej okazji apelujemy o zdrowy rozsądek, przestrzeganie przepisów i trzeźwość za kierownicą. Straszymy konsekwencjami nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, podajemy liczne przykłady tego, jak tragicznie może skończyć się lekkomyślność w ruchu drogowym. Niestety do niektórych wciąż to nie dociera — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Policjanci jednak nie ustają w trudnej pracy na rzecz bezpieczeństwa na drogach i interweniują wobec tych, którzy są dla niego zagrożeniem — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

W środę (9 czerwca) kilka minut po godzinie 18:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Mężczyzna kierował jednośladem bez obowiązkowego kasku na głowie.
— Policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 38-latek jechał motorowerem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie — relacjonuje asp. Kwiatkowska.

Natomiast w czwartek (10.06) rano policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem.
— Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem pomimo aktywnego sądowego zakazu oraz, że jest poszukiwany przez sąd ponieważ nie opłacił grzywny. 37-latek opłacił zaległą grzywnę, po czym został zwolniony — mówi rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Obaj mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5